86
Скандальні ремонти під завісою таємничості вже дісталися й знаменитої Бессарабки
Загадкова ремонтна хвиля узяла в «облогу» ринок на початку серпня. Хто розпочав роботу, чи має дозвіл, чи проведено тендер – повна невідомість.
Ми вирішили з’ясувати, що це за роботи, хто їх проводить та хто дав згоду на все це взагалі. Про це йдеться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана».
Після публічного розголосу роботи призупинили – було втручання Київської міської військової адміністрації.
Редакція направила запит до КП «Бессарабський ринок» та КМДА, аби отримати відповіді про компанію, що проводить роботи, про те, чому ніде не знайти тендерів та найголовніше – скільки це все коштуватиме бюджету Києва. І відповіді нас, мʼяко кажучи, здивували.
У відповіді від КМДА на вже згаданий запит сказано, що з 2020 до 2024 року роботи не виконувалися, власне, через карантин і війну. Бюджетні кошти на роботи не виділяли, підрядника не залучали, тендер не проводили.
5 серпня 2024 року ми побачили, що роботи таки йдуть, проте, виходить, гроші на це ніхто не давав і виконавця не обирав. Хто ж ці всі будівельники, що вони роблять? Ремонти по-чорному, незаконно?
Чому ніхто публічно не представив проєкт робіт у пам’ятці архітектури і ні з ким його не погодив – нам відповіді на ці запитання не дали.
Мінкульт роботи не дозволяв, Департамент охорони культурної спадщини КМДА теж. За які гроші вони ведуться – невідомо. Військова адміністрація зупиняє роботи. Тим часом КМДА продовжує робити вигляд, що все так і мало бути.
«Я так розумію, що в КМДА хотіли розкрити це питання так, що роботи, які ведуться, проводяться за кошти, які були виділені ще до початку повномасштабного вторгнення. Але мені здається, це трошки викривляє зміст цього питання, тому що основна претензія не до того, хто фінансує ці роботи, а до того, що взагалі вони проводяться. Адже ці роботи не отримали погодження з боку органів охорони культурної спадщини, не було розроблено науково-проєктної документації на проведення таких робіт. Вони відповідно проводяться не кваліфікованими реставраторами-технологами, а просто якимись будівельниками. Бессарабський ринок визначний не просто своїм архітектурним рішенням, але й внутрішнім оздобленням. І це внутрішнє оздоблення внаслідок якогось такого ремонту може бути суттєво пошкоджено або взагалі знищено. Такі роботи мають виконувати лише дипломовані фахівці і на підставі відповідної погодженої науково-проєктної документації», – зазначив громадський активіст, пам’яткоохоронець Дмитро Перов.
Детальніше дивіться в новому випуску «В тіні каштана» за посиланням
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.