89
Виріб зберігатиме ту саму фактуру, що й історичний оригінал
Київські активісти-пам’яткоохоронці вирішили власноруч відновити за автентичною рецептурою виробництво цегли, з якої складено багато історичних будівель, що ще збереглися в Києві.
Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомив співзасновник ГО «Спадщина» Дмитро Перов.
«Одним з базових принципів реставрації є використання найбільш наближених до автентичних матеріалів та технологій. Тож, не мало не багато — ми вирішили відновити виробництво київської жовтої цегли. Ну, або принаймні спробувати виготовити невеличку партію жовтої київської цегли за близькою до оригінальної технологією з використанням тих самих матеріалів», — написав Перов.
За його словами, для цього було розвідано одне з родовищ київської спондилової глини, де ще на початку ХХ століття розташовувалося невеличке підриємство з виробництва тієї самої жовтої історичної цегли. Адже тут — на схилах київських гір — і досі можна знайти уламки основного виду продукції того виробництва.
Якщо все вдасться, запевнив Перов, то цеглу, виготовлену таким чином, можна буде використовувати для реставрації. Зокрема, тих історичних будівель-памʼяток, що постраждали від ворожих обстрілів.
Водночас активіст зауважив, що нова київська цегла може відрізнятися лише відтінком і тоном, але зберігатиме ту саму фактуру, що й оригінальна історична кладка.
Нагадаємо, на думку комунікаційниці Громадської організації «Зберегти «Квіти України» Олесі Донець, Україні не вистачає адекватного містобудівного законодавства, яке б допомагало захищати історичні та архітектурні пам’ятки від забудовників.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.