127
Незареєстровані належним чином ділянки складають понад 70% від загальної площі земель столиці
Багато незаконних забудов, зведених на комунальній землі Києва, не мають або поштової адреси, або кадастрового номера в реєстрі.
Як пояснив в ефірі «В тіні Каштана» адвокат, член Громадської ради КМДА Дмитро Калько, для столичних чиновників та забудовників – це один із способів уникнути відповідальності.
«У комунальних об’єктах комунальної власності, об’єктів нерухомого майна, як правило, взагалі немає жодної поштової адреси. Чому? Тому що порядок вчинення реєстраційних дій, регульований постановою Кабміну таким чином прописаний, що не вимагається поштової адреси під час реєстрації права на комунальну або державну власність. Що таке поштова адреса? Це – унікальний реквізит, який у містобудівному кадастрі відображається. Завдяки йому ви можете поєднати назву об’єкта в реєстрі речових прав на нерухоме майно з якоюсь будівлею на місцевості та її місцем розташування», – говорить Калько.
Тому, зокрема, під час інвентаризації земельних ділянок жодних порушень не виявляється, оскільки формально такої ділянки просто не існує. Крім того, для чиновників вигідно здавати такі «неіснуючі» ділянки в оренду, оскільки відсутність адреси можна використовувати як важіль впливу на підприємців. Тобто, якщо орендар не заплатить відкат, його нерухомість можна знести, і оскаржити ці дії у суді буде майже неможливо.
«У разі демонтажу людині, яка є власником такого об’єкта, що не має поштової адреси, важко довести порушення своїх прав у суді, оскільки відсутній такий реквізит, як поштова адреса», – пояснив адвокат.
Дивіться журналістське розслідування схем земельної корупції в Києві у новому випуску Каштан.NEWS.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.