Але погодження переведення або перепланування приміщення відбуватиметься лише після того, як співробітники адміністрації, які отримали заявку, зможуть особисто зайти до такого приміщення та оцінити ситуацію.
До Держдуми планується внести законопроект, який дозволяє подавати заяву про перепланування квартири через «Держпослуги». Відповідний законопроект підготували члени комітету Держдуми з будівництва та житлово-комунального господарства (ЖКГ) на чолі з його головою Сергієм Пахомовим. Документ планується внести до парламенту до кінця цього тижня, уточнив “РБК-Нерухомості” Сергій Пахомов.
Як йдеться в пояснювальній записці до проекту закону, зараз власники житла в багатоквартирному будинку можуть подати заяву про перепланування або переведення об'єкту нерухомості з житлового в нежитлове двома способами:
- до уповноваженого органу (наприклад, у Москві це Мосжилинспекція) або місцеву адміністрацію,
- через функціональний центр (МФЦ).
Розроблений парламентаріями законопроект передбачає використання для цього ще портал «Держпослуг». Як пояснив «РБК-Нерухомості» Сергій Пахомов, по-перше, це дозволить швидко та точно ідентифікувати особи, які подають заяви. По-друге, зробити процедуру подання безшовною, тобто уникнути втрати документів та пропуску строків адміністративних регламентів.
При цьому є важливий нюанс, зазначив голова комітету Держдуми з будівництва та ЖКГ. «Узгодження переведення чи перепланування приміщення відбуватиметься лише після того, як співробітники адміністрації, які отримали заявку, зможуть особисто зайти до такого приміщення та оцінити ситуацію», — зазначив Пахомов. “Якщо будуть виявлені порушення, то їх будуть зобов'язані відобразити та роз'яснити у відмові”, – уточнив депутат.
За словами депутата, наразі такий обов'язок у органу погодження відсутній. Це призводить до затягування термінів ухвалення рішення та додаткових витрат власників приміщень у багатоквартирному будинку.
Крім цього, законопроект пропонує уряду акумулювати рішення про перебудову чи перепланування у спеціальному цифровому реєстрі. Це додатково гарантує відповідальність співробітників у муніципалітетах та забезпечує прозорість цієї роботи, вважають автори ідеї.
З 1 квітня 2024 року змінилося поняття перепланування житла. Раніше переплануванням вважалися лише ті фактичні зміни, які потребують одночасних змін у техпаспорті квартири. Тепер це поняття поширюється на будь-які переробки, які призводять до зміни кордонів або площі такого приміщення або утворення нових приміщень. Також закон уточнив терміни подання документів про перепланування та реконструкцію приміщень, а також під час переведення житлового приміщення в нежитлове та навпаки. Зробити це потрібно протягом 30 днів після завершення робіт.
Sourse: realty.rbc.ru