Хто отримав головні призи Венеціанської архітектурної бієнале у 2025 році

Найкращим національним проектом визнано павільйон архітекторів із Бахрейну. Призом за досягнення у кар'єрі посмертно відзначено італійського архітектора Італо РотаФото: @labiennale / Instagram (входить до корпорації Meta, визнана екстремістською та заборонена в Росії)

У 2025 році на 19-й Венеціанській архітектурній бієнале «Золотий лев» у номінації найкращий національний павільйон був присуджений Королівству Бахрейн за проект Heatwave під кураторством архітектора Андреа Фарагуни. Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Heatwave

Основною ідеєю Heatwave стала адаптація архітектури до екстремальної спеки, властивої регіонам Перської затоки. Павільйон пропонує вирішувати проблеми високих температур, використовуючи технології пасивного охолодження, геотермальні джерела та сонячні димарі, які з'єднані в єдину систему обміну повітрям.

Серед національних павільйонів спеціальної згадки був удостоєний проект Святого Престолу Opera Aperta . Його авторами стали італійські архітектори Марина Отеро Верзьє та Джованна Заботті, які перетворили недіючий храм на майданчик для колективної реставрації та обміну культурним досвідом, йдеться у повідомленні на сайті премії.

Geology of Britannic Repair

Журі також відзначило національний павільйон Великої Британії. Кураторами стали архітектори Оуен Хопкінс, Кетрін Юсофф, Кабаге Каранджа та кенійська студія Cave Bureau. Концепція їх павільйону полягає у відображенні проблем навколишнього середовища, а також взаємовідносинах архітектури та геології.

“Золотого лева” також отримав проект Canal Café . Авторами проекту стали американське бюро Diller Scofidio + Renfro, компанія Natural Systems Utilities та італійський шеф-кодитер Давіде Олдані. Інсталяція є кафе, яке демонструє, як Венеція може адаптуватися до життя на воді. У проекті представлено спеціальну систему, яка переробляє воду з лагуни, перетворюючи її на каву для відвідувачів виставки.

“Срібного лева” отримала робота Calculating Empires: A Genealogy of Technology and Power Since 1500 американського архітектора Кейт Кроуфорд та сербського художника Владана Йолера. Їхня робота є діаграмою, яка показує, як влада використовує науку і технології. На думку журі, проект є маніфестом, який розкриває невидимі зв'язки минулого та сьогодення.

Calculating Empires: A Genealogy of Technology and Power Since 1500

Почесним «Золотим левом» за кар'єрні досягнення посмертно нагородили італійського архітектора Італо Роту , у проектах яких переосмислено зв'язок природи та технологій. Серед найвідоміших робіт архітектора — Музей Орсе у Парижі та Музей Новеченто у Мілані, а також проект реконструкції Музею сучасного мистецтва у Центрі Помпіду. Крім того, нагороду здобула американська філософ Донна Харауей.

Alternative Urbanism: The Self-Organized Markets of Lagos

Спеціальних згадок журі отримав проект нігерійського архітектора Тосіна Ошинова Alternative Urbanism: The Self-Organized Markets of Lagos . Він є новим поглядом на систему переробки відходів у Лагосі. Крім того, журі виставки відзначило проект тайського архітектора Бунсерма Премтада Elephant Chapel. Це інсталяція з цегли, створених із слонового гною. Робота символізує гармонію між людьми та природою.

У березні 2025 року був оголошений лауреат Прітцкерівської премії, яку часто називають архітектурною Нобелівкою. Ним став 69-річний архітектор із Китаю Лю Цзякунь.

Оголошено перші лауреати архітектурного «Оскара» – 2024 Нерухомість Фото:Egemen Karakaya / World Architecture Festival

Sourse: realty.rbc.ru

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *