Кабельні наконечники – простими словами про складні електротехнічні деталі

Кабельні наконечники – простими словами про складні електротехнічні деталі
Трубчастий наконечник з ізоляцією для кабелю

Кабельні наконечники – це спеціальні конструкції, які виготовляються з металу і є відмінними провідниками електричного струму. Застосовуються для з’єднання та захисту кабелів, проводів або інших струмопровідних елементів конструкцій. Якісні надійні кабельні наконечники можна придбати за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/elektrotehnichne-obladnannya/kabelyni-nakonechniki/ на магазині «Італ-Техно». Але спочатку потрібно ознайомитись з їх характеристиками та класифікацією.

Різновиди наконечників

Умовно їх можна поділити на дві групи – силові та інші, які призначаються для решти проводів. До силових відносять вироби, виготовлені з чистого алюмінію або міді без додаткових домішок. Сплави не можуть застосовуватись для виготовлення наконечників даного типу. Вироби мають хвостовик у формі суцільної трубки або, у разі виготовлення з листового металу, зварний шов виняткової якості.

Силові можна поділити на алюмінієві та мідні. Алюмінієві розраховані на обжим спеціальним інструментом, мають довгий хвіст для надійного заходу жили.

Мідні мають шар захисту у вигляді лудіння. Можна зустріти мідні наконечники й без цього шару, але їх використання може призвести до окислення та корозії.

Наконечники розрізняються довжиною хвостовика. Вироби з меншою хвостовою частиною використовуються для обтискання або паяння, з більшою – для дворазового опресування. Мідно-алюмінієві наконечники мають таку саму конструкцію, як і алюмінієві. Розраховані на глибокий захід проводу. Мідна площина прикріплюється до алюмінієвого хвоста спеціальним способом, що унеможливлює перегрів всієї конструкції.

Силові дроти можуть з’єднуватися між собою спеціальними гільзами, які виготовляються з міді та алюмінію. Їх конструкція проста – це трубки, в які вставляються проводки й прикріплюються методом опресування.

Трубчастий наконечник з ізоляцією для кабелю

Друга група виробів має стандартну міжнародну класифікацію. До неї входять наступні наконечники :

  1. Трубчаті. Це трубки та гільзи, виконані з міді чи сплаву та покриті захисним шаром ізоляції.
  2. З ізоляцією. Включають різні підвиди, які мають одну загальну частину – ізольований хвостовик, який піддається методу опресування поверх ізоляції. Нейлон або ПВХ у процесі опресування розплавляється, але зберігає цілісну структуру. За перерізом дротів підбирається колір ізоляції.
  3. Без ізоляції. Хвостова частина має циліндричну форму. Бувають кільцеві та вилкові.
  4. Відкриті (розрізні) наконечники. Найчастіше виготовляються із латуні. Хвостова частина відкрита для укладання дроту, теж вони не мають ізоляції. Для їх опресовування застосовується інший інструмент, ніж у перерахованих вище групах.

Кабельні наконечники забезпечують цілісність електричної мережі та її безперебійну роботу. Це необхідні електродеталі для промислового та побутового застосування.Без них неможливо забезпечити безперебійну експлуатацію сучасних електромереж.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *