Сучасна виноробня – це не лише місце для виготовлення вина. Безліч додаткових функцій, які до неї додали, вимагали нового підходу до архітектурного проектування таких споруд.
Архітектурні шедеври виноробень змінюються не лише під впливом часу — вік деяких із них налічує століття. Більшість виноробень, збудованих за останні 40 років, також виглядають дуже привабливо. Це обумовлено авторським підходом до архітектури, який став популярним з середини 80-х років XX століття.
Розглянемо, чому це сталося, і як виглядають деякі з сучасних виноробень.
Не тільки для виготовлення вина
Зміни відбулися у 80-х роках XX століття, коли почали використовувати новий підхід до розташування виноробень. Якщо раніше їх намагалися розміщувати ближче до людей, у населених пунктах, то тепер — поруч з виноградниками. Це стало необхідним через вимоги винної економіки та сучасних технологій виробництва вина, пояснюють експерти. А щоб не втратити потік відвідувачів, а навіть збільшити його, виноробням додали нові функції, які раніше не були їм притаманні.
Сучасні виноробні — це не лише виробничі приміщення з великими підвалами, доповнені лише дегустаційними залами та магазинами фірмового вина. Тепер зазвичай є готелі для любителів винного туризму та учасників симпозіумів. Біля виноробень створюють кінотеатри та конференц-зали, ресторани та сироварні, музеї та винні спа-центри, де гостям проп
Sourse: realty.rbc.ru