Які бувать міжкімнатні двері та як їх обирати

Купуючи міжкімнатні двері, перш за все ми звертаємо увагу на зовнішній вигляд і вартість. Але завдання такого елементу інтер’єру полягає не лише в декоруванні приміщення. За допомогою дверей можна зонувати простір, покращити рівень тепло- та шумоізоляції в кімнаті. Тому їх вибір має бути максимально виваженим.

Спосіб відкривання

За механізмом відкривання двері діляться на такі типи:

Розпашні

Класичний варіант з простою та надійною конструкцією. Такі двері добре захищають від шуму та втрати тепла. Можуть відкриватись всередину або назовні, вліво чи вправо та мати одну або дві стулки.

Розсувні

Полотно кріпиться на направляючій рейці, по якій рухається в потрібний бік. Рейка може знаходитись зверху або знизу. Існують варіанти з двома такими направляючими. Плюс моделей – економія простору. Мінус – гірша ізоляція через нещільне прилягання полотна та вища вартість.

Складні

Через характерне складання стулок, такий варіант ще називають «гармошкою». Це – ідеальне рішення для тісних приміщень. Мінус – шарніри, що підвищують ціну конструкції та без належного догляду можуть швидко вийти з ладу.

Маятникові

Механізм нагадує маятник і часто дозволяє відкривати двері в будь-який зручний бік. Конструкція має ефектний вигляд, але й коштує відповідно. Монтаж та обслуговування такої моделі теж обходяться недешево.

Матеріал та покриття

Які бувать міжкімнатні двері та як їх обирати
Які бувать міжкімнатні двері та як їх обирати

Сучасні виробники пропонують двері зі скла, металу, ПВХ. Але для житлових приміщень найбільш прийнятними є такі матеріали:

Деревина

Двері з природного матеріалу екологічні, надійні, мають гарний вигляд і гідні ізоляційні характеристики. Серед їхніх мінусів – висока ціна та велика вага. Також деревина боїться вологи, тому для ванних кімнат вважається не найкращим рішенням.

Шпон

Такі модель представляють собою каркас з МДФ або ДСП з нанесеним шаром деревини товщиною 0,1-10 мм. При якісному виконанні шпоновані двері не поступаються зовнішнім виглядом дерев’яним конструкціям.

ПВХ-плівка

Основою дверних полотен також виступають МДФ або ДСП. Зверху на них наноситься полівінілхлоридна плівка. Такі конструкції не бояться води, бруду, легкі в догляді та є найбільш доступним за ціною варіантом.

Дизайн міжкімнатних дверей

До найбільш популярних серед споживачів напрямків належать:

Класика

Характерними кольорами є білий та коричневий, під натуральну деревину. Конструкції ідеально доповнюють простір незалежно від відтінку меблів і підлоги. Класичні двері добре поєднуються з такими напрямками, як прованс, кантрі, барокко.

Хай-тек

Головними рисами напрямку є мінімалізм і лаконічність. Основні кольори – білий, сірий та чорний. Двері в стилі хай-тек мають просту форму, однотонний стриманий окрас, виглядають сучасно та охайно.

Модерн

Такі двері переважно обирають власники квартир-студій та будинків з нестандартним плануванням. Поєднання деревини та скла, незвична форма та контрасти дозволяють цікаво обіграти їх в інтер’єрі приміщення.

Як вибрати колір

Кольорове рішення – ще один важливий аспект, який варто врахувати, обираючи міжкімнатні двері. Теплі та насичені відтінки деревини зроблять інтер’єр більш комфортним, що важливо для стилів етно та кантрі. Для кімнат зі стриманим стилем підійдуть темні кольори. Якщо потрібен універсальний варіант, варто звернути увагу на молочний відтінок. Нейтральні світлі кольори, незалежно від змін в інтер’єрі, завжди залишатимуться доречними.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *