В Україні найбільш дорожча оренда житла наразі в Ужгороді, Львові та Києві. Закарпатська область завдяки своєму розташуванню залишається найбезпечнішим регіоном, тому туди їдуть багато переселенців, відповідно, збільшується вартість винаймання.
Про це розповів Роман Перегинця, голова Асоціації рієлторів України в Закарпатській області, передає Finance.ua. За його словами, наразі поточного попиту достатньо, щоб ціни трималися на високому рівні.
“Орендні ставки зростали впродовж минулого року, але зараз стабілізувалися. Так, на вторинному ринку однокімнатну квартиру можна винайняти за ціною від 8 тис. грн на місяць, двокімнатну – від 10−12 тис. грн, трикімнатну – 13−15 тис. грн.
На нове сучасне житло ціни значно вищі. Однокімнатна квартира у новобудові коштує від $400, двокімнатна від — $500, трикімнатна — від $600″, — сказав фахівець.
Львів
Перегинця зазначив, що аажіотажного попиту на житло у місті вже немає. Попит і пропозиція, за словами місцевої рієлторки Інни Ганькович, відносно збалансувалися. При цьому якщо ще до середини минулого року люди шукали дорожче житло, з покращеними умовами, то зараз акцент змістився на дешевший сегмент.
“Зараз, за моїми спостереженнями, багато людей почали приїжджати до Львову на роботу. А оскільки зарплати тут не захмарні, то, відповідно, вони шукають житло бюджетне. Ще одна категорія шукачів недорогих квартир — це орендарі, які шукають нове житло, оскільки попереднє власники продали”, — пояснила експертка.
На ринку багато пропозицій однокімнатних квартир із орендною ставкою $600−650 (22,7-24,6 тис. на місяць). Але клієнтів на нього обмаль. Люди охочіше винаймають за 8-10 тис. грн, і на такі квартири спостерігається дефіцит.
Вартість оренди двокімнатних квартир у Львові не сильно відрізняється від однокімнатних. Ставки можуть бути, максимум, на 1-1,5 тис. грн більше.
“Якщо дивитися на 3- і 4-кімнатні квартири, то можна знайти за 13−20 тис. грн, це з дешевших варіантів. Із дорожчих, у сучасних комплексах, із ремонтом власники просять від 20 тис. грн і до $1 тис.”, — каже Інна Ганькович.
Київ
Постійний приплив переселенців забезпечує поступове зростання цін на оренду в столиці. За минулий рік, за словами генерального директора “Рієлторського об’єднання “Простор” Сергія Курганова, на деякі позиції орендні ставки збільшилися навіть до 20%.
Найпомітніше ціни змінилися на 2-кімнатні квартири, оренда яких зараз коштує в середньому, 18 тис. грн на місяць, або на 10,5% більше, ніж у грудні. 3-кімнатну квартиру власники оцінюють у 30 тис. грн, що на 4,5% більше, ніж місяцем раніше.
Найменше (1,5%) подорожчали однокімнатні, їхня вартість зупинилася на 13 тис. грн.”Власники квартир та орендарі практично повернулися до стандартних умов укладання договорів. Терміни стали довшими – від 6 місяців або 1 року, а знижки – менші”, – підсумував гендиректор “Рієлторського об’єднання “Простор”.