В яких регіонах квартири ростуть як гриби?

Протягом 2023-2024 років український будівельний сектор демонстрував обнадійливі тенденції. Це покращення було зумовлено сплеском економічної діяльності в центральних і західних територіях, а також відновленням інфраструктури, пошкодженої війною, та ініціативами, спрямованими на захист енергетичних об’єктів. Однак загальний обсяг ринку продовжує залишатися майже на 50% нижчим за довоєнний рівень 2021 року.

7898_82d4300d9ac4ef0c02404a1c623c6d.jpg (87,99 Кб)

Про це повідомляє аналітика GMK Center.
Ринок житлової нерухомості
За підсумками 2024 року, загальна площа введеного в експлуатацію житла в Україні зросла на 32% до 9,8 млн кв.

Серед регіонів-лідерів очікується Київ — 1,41 млн кв. м (14,5% від загального обсягу), Київська та Львівська області — 1,95 млн кв. м (19,9%) та 1,06 млн кв. м (10,9%) відповідно.
Олег Приходько, генеральний директор девелоперської компанії Greenol, пояснює таке зростання кількома ключовими факторами:
вплив ініціатив державної підтримки, таких як «електронне житло», які підвищили попит на житло, особливо в сегменті первинного ринку. У 2024 році загальна сума кредитів, виданих за цією програмою, досягла 14,6 млрд грн (+66% р/р), хоча кредитна активність у другій половині року сповільнилася через зміни умов кредитування та дефіцит коштів. Ініціатива «Електронне житло» на 2025 рік передбачає 18 млрд грн.
Розвиток зосереджувався насамперед у віддалених від бойових дій районах — Київській, Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Ці місця привернули увагу багатьох внутрішньо переміщених осіб, збільшуючи попит на житло та заохочуючи завершення проектів, розпочатих до конфлікту.
Покращення логістики та стабілізація поставок будівельних матеріалів, незважаючи на стрімке зростання витрат на енергію та логістику, які значно зросли порівняно з довоєнною епохою.
Аналітики відзначають, що ринок іпотеки розширюється — на кінець 2024 року обсяги іпотеки перевищили довоєнні показники на 30%, хоча й залишаються недостатніми в нинішніх умовах.

“Чисті гривневі кредити домогосподарствам у 2024 році зросли майже на 40%. Частка іпотеки в кредитному портфелі населення на кінець 2024 року зросла до 13,5%, але все ще є відносно низькою”, – наголошують у НБУ.
Варто зазначити, що, за даними ЛУН, середня ціна квадратного метра від забудовників продовжує зростати.
У першому кварталі 2025 року Львів зберігає позицію лідера за вартістю квадратного метра новобудови, а найсуттєвіше подорожчав Одеса.
У першому кварталі 2025 року в більшості українських міст спостерігалося зростання середньої вартості квадратного метра незавершеного будівництва.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *