Головні помилки при виборі кольору для квартири чи будинку

Розповідаємо про найчастіші помилки, які роблять власники при кольоровому оформленні квартири чи будинкуФото: kitzcorner / Shutterstock / FOTODOM

При оформленні інтер'єру квартири або будинку за допомогою різних кольорів можна зробити помилки, які негативно вплинуть на сприйняття житла. Розбираємо найпоширеніші з них.

Відсутність концепції

Фото: ppa / Shutterstock / FOTODOM

Одне з найважливіших правил створення ідеального інтер'єру — це придумати концепцію. Спочатку треба продумати ідею, оцінити настрій та виразити кольором. Слід пам'ятати, що важкі кольори – це темні, легкі – світлі, більш агресивні та активні – яскраві, а спокійніші та м'які – це пастельні. Наприклад, якщо створюється інтер'єр для новонародженого, можна сміливо вибирати пастельні тони, радить Ганна Доброковська.

Помилка у продумуванні концепції буде відсутність єдиного колірного настрою. Не можна, щоб кожен куточок квартири виглядав окремо, у цьому випадку жодної гармонії не вийде, попереджає Людмила Попова.

Занадто багато фарб

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Не варто переборщувати із фарбами в інтер'єрі. Грамотне змішання кольорів вимагає розуміння законів колористики, гармонії та почуття стилю. Зверніть увагу, що експресія може досягатися лише одним або двома кольорами. Можна пофарбувати по діагоналі стіну активним яскравим кольором — і цього буде достатньо для створення індивідуального простору, що динамічно і запам'ятовується, пояснює Ганна Доброковська.

Помилка стане включення в інтер'єр різноманіття різних кольорів, часто це може призвести до складного сприйняття простору і перебувати в ньому стане проблематично, попереджає експерт.

Ігнорування освітлення

Фото: Krakenimages.com/Shutterstock/FOTODOM

Обов'язково треба враховувати, що підібрані фарби змінюють відтінок при штучному світлі. Наприклад, сірий може перетворитися на лавандовий, а яскравий білий – стати тьмяним. Тому можна пофарбувати невелику площу та поспостерігати, як колір поводиться при природному та штучному освітленні, каже Людмила Попова.

Тренди в дизайні інтер'єру – 2025: великі рослини, леопард та Японія Нерухомість Фото: Karlos Montealban / Shutterstock / FOTODOM

Зловживання білим кольором

Фото: Pixel-Shot / Shutterstock / FOTODOM

Не варто переборщувати з білим кольором, його надлишок створює відчуття стерильної клініки. Можна доповнити білий різними матеріалами (дерево, метал, камінь) та теплими текстурами. До білого можна додати пастельні відтінки або графічні малюнки, радить Людмила Попова.

Перебір із яскравими квітами

Фото: Ground Picture / Shutterstock / FOTODOM

Не всім можуть підійти яскраві кольори. При виборі кольору важливо враховувати характер не тільки людини, якій належить цей простір, але також параметри самого приміщення. Надлишок надто яскравих фарб може призвести до відразливого ефекту, попереджає Ганна Доброковська. За словами експерта, якщо кольори не поєднуються один з одним, сприйняття буде порушено і такий інтер'єр захочеться покинути якнайшвидше. Наприклад, фіолетовий і червоний колір дуже важко виглядають один з одним. Відтінки конкуруватимуть і гармонійного поєднання не вийде.

Занадто яскравий декор втомлює очі та робить простір візуально важким. Щоб цього уникнути, рекомендується застосовувати яскраві відтінки точково, поєднувати їх із пастельними чи нейтральними фонами, пояснює Людмила Попова.

Нестача фарб в інтер'єрі

Фото: Pixel-Shot / Shutterstock / FOTODOM

Мінімальна кількість фарб в інтер'єрі може негативно вплинути на сприйняття загального простору. Виняток становлять монохромні інтер'єри, концепцією яких стає моноцвіт. Такий прийом часто використовують дизайнери чи архітектори, щоб підкреслити пластику форми чи конструктивні рішення, але це виграшно виглядає для комерційних просторів. У житловому просторі часто монохромна палітра виглядає недостатньо виразно, каже Ганна Доброковська. На думку експерта, інтер'єри, в яких мало фарб, мають бути продумані до найдрібніших деталей, включаючи будь-які аксесуари, текстиль та інші декоративні елементи.

Експерти пояснюють, що відсутність фарб можуть замінити матеріали. Цікаві фактури та текстури виграшно виглядатимуть і створюватимуть незвичайний, нехай навіть монохромний інтер'єр.

Японські стилі в дизайні: що це таке і чому вони стали популярними Нерухомість Фото:Ideologist

Надто яскравий базовий колір

Фото: Pixel-Shot / Shutterstock / FOTODOM

Не варто вибирати яскравий базовий колір. У професійного дизайнера це може вийти стильно та актуально, але загалом для бази краще вибрати щось нейтральне, тоді будь-які активні та яскраві кольори меблів, аксесуарів чи текстилю виглядатимуть акцентом, каже Ганна Доброковська.

Повна відмова від темних кольорів

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Людмила Попова зауважує, що іноді власники практично не використовують у кольоровій гамі інтер'єру темні тони, вважаючи, що у приміщенні буде надто похмуро. Але саме темні тони допомагають створити затишок, глибину та навіть оптично зменшити просторі кімнати. Можна використовувати глибокі зелені, сині або шоколадні відтінки як фон. І зовсім не застосовувати темні кольори – велика помилка, пояснює експерт.

Наприклад, відтінки баклажану або кориці підкреслюють світлі кольори. На контрасті з'являються незвичайні і складні поєднання кольорів. Темний колір може стати тлом для світлих меблів або картин, такі інтер'єри виглядають ефектніше, недарма чорний колір – це колір розкоші, резюмує Ганна Доброковська.

Від яких елементів у дизайні інтер'єру варто відмовитись у 2025 році. Фото: paul prescott / Shutterstock / FOTODOM

Sourse: realty.rbc.ru

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *