В Європі особи до 34 років, як правило, проживають з батьками найдовше в південних і східних регіонах. Країни з найвищим відсотком молоді, яка живе вдома, включають Чорногорію (69%), Албанію (66%), Хорватію (64%), Словаччину (57%) і Сербію (55%).
Це підтверджується статистичними даними Євростату та аналізом віку, в якому люди залишають батьківські домівки.
Цифри також помітно високі в Греції (54%), Польщі (53%) та Італії (50%). І навпаки, у Німеччині цей показник значно нижчий – 14%.
Однак у Північній Європі молодь, як правило, покидає домівку набагато раніше – середній показник становить 21 рік у Фінляндії (4%), Норвегії (7%) і Швеції (8%).
Фактори, що сприяють тому, що молоді люди живуть з батьками, включають:
Економічні труднощі: Високий рівень безробіття серед молоді, особливо в Південній та Східній Європі, перешкоджає незалежному життю.
Високі витрати на житло та оренду, які перешкоджають швидкому придбанню чи оренді житла.
Соціально-культурні чинники: у південноєвропейських країнах зазвичай прийнято залишатися в батьківському домі протягом тривалого періоду.
Існування так званого «покоління No-Nos» (NEETS) – молодих людей, які не займаються роботою чи навчанням, що посилює їхню залежність від батьків. У Східній Європі та країнах, які переживають економічну кризу, молоді люди часто вирішують жити з батьками, щоб заощадити гроші.