Фіксують масовий розпродаж квартир українцями

Українці масово продають житло. На кінець червня кількість активних оголошень про продаж квартир зросла на 25% порівняно з аналогічним періодом 2023 року, досягнувши майже 270,5 тисячі. Через велику кількість пропозицій на ринку власникам квартир стає дедалі тяжче знайти покупця.

3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

Про це повідомила керівниця сектору розвитку продажів «OLX Нерухомість» Оксана Остапчук в інтервʼю «Телеграфу».

Зростання кількості оголошень про продаж житлової нерухомості свідчить не про пожвавлення ринку, а, скоріше, про масовий розпродаж квартир українцями.

На думку експертів з нерухомості, попит на житло залишається низьким. Середня кількість відгуків на одне оголошення зменшилася на 9,5%, і зараз на кожну пропозицію відгукуються в середньому лише два потенційні покупці.

«Така тенденція, на перший погляд, виглядає трохи дивно. Бо і рієлтори, і забудовники кажуть, що попит на житло потроху зростає, зокрема, чимало охочих придбати квартиру за пільговою іпотекою від держави в рамках програми «єОселя», — каже Остапчук.
Попри зменшення кількості відгуків на кожне середньостатистичне оголошення про продаж квартир, ціна житла (принаймні, вказана в оголошеннях) зростає.

За даними OLX, за рік медіанна ціна зросла на 7,9% — до 1,9 млн гривень. Найбільше подорожчали двокімнатні квартири — плюс 10% до цінника (до 2,1 млн гривень). Однокімнатні додали в ціні 9,1% (до 1,5 млн гривень), трикімнатні — 6,5% (до 2,6 млн гривень)
Яке житло зараз шукають українці

73% покупців шукають дешевше житло та віддають перевагу квартирам на низьких поверхах. Важливим чинником є ​​віддаленість від стратегічних об’єктів.

Популярність має житло, поблизу якого розташовані станції метро чи зупинки громадського транспорту. Також 55% покупців цікавляться новобудовами (після 2011 року) та лише 11,6% готові розглядати житло радянської забудови.

Ціни на житло на вторинному ринку в більшості великих міст теж зростають, причому навіть більш суттєво, аніж на первинці.

Експерти пояснюють це тим, що на вторинці квартири традиційно виставляють на продаж у доларах, а оскільки валютний курс зріс, поповзли вгору й ціни у гривнях.

Причини масового продажу квартир

Еміграція. Багато українців, які виїхали за кордон і знайшли роботу, вирішують продати своє житло в Україні, щоб мати стартовий капітал для придбання нерухомості в ЄС.

Невпевненість у безпеці. Через продовження військових дій та ракетних обстрілів навіть у тилових регіонах деякі власники вирішують продати своє житло та перейти на оренду або планують придбати нове житло після війни.

Якщо раніше люди купували квартири для здачі в оренду, то тепер намагаються позбавитися надмірної нерухомості через зменшення попиту на оренду в багатьох містах, особливо на Лівобережжі України.

Нагадаємо, за даними ЛУН, найдорожчими у столиці виявилися не новобудови, а дореволюційні будинки, збудовані до 1918 року. Переважно концентрація таких будинків в центрі міста, тому висока ціна.

Також на сьогодні вони виграють у новобудов товстими метровими стінами, високими стелями, централізованим опаленням і водопостачанням, що важливо під час блекаутів.

Середня ціна за квадратний метр — 2300 доларів за однокімнатну, та 2200 за двокімнатну і трикімнатну.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *