Громада Гостомеля розробляє власним коштом проєкт відбудови військового містечка

Громада Гостомеля розробляє власним коштом проєкт відбудови військового містечка Ексклюзив 28.11.2024 10:49 Укрінформ Громада Гостомеля власним коштом розробляє проєкт відбудови району військового містечка, що найбільше постраждав під час широкомасштабного вторгнення РФ. Орієнтовна вартість будівництва 1,5 мільярда гривень.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Смаль.

«Робота щодо відновлення багатоповерхівок поряд з аеропортом Гостомель продовжується. Гостомельська військова адміністрація закінчує розробку проєктно-кошторисної документації на відбудову кварталу за 18,4 млн грн коштом бюджету громади. Орієнтовна вартість будівництва 1,5 мільярда гривень. Наразі триває пошук ресурсу для відбудови», – сказав Смаль.

Район військового містечка Гостомеля постраждав найбільше на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Того ж року про готовність відновлення цих будинків заявляла французька компанія «НЕО-ЕКО Девелопмент». У вересні 2022 року між Київською обласною державною адміністрацією та компанією було укладено меморандум про співпрацю щодо демонтажу і відбудови житла.

У січні 2023 року на замовлення Гостомельської селищної військової адміністрації було укладено договір на демонтаж пошкоджених будинків. Підрядником виступило ТОВ «НЕО-ЕКО Україна», а фінансуючою стороною – благодійна організація «БФ «Стійка Україна». Відповідно до договору демонтували будинки на вулиці Проскурівській 1, 2, 9, 12.

Втім, як повідомив начальник Гостомельської СВА, інвестор висунув нові вимоги для продовження відновлення. Зокрема, «НЕО-ЕКО Україна» вимагало для початку розробки проєктної документації — передати йому в користування земельну ділянку. Але Гостомельська СВА не має повноважень селищної ради, її виконавчого комітету та селищного голови. А отже, не може вирішувати земельних та містобудівних питань.

Гостомельська селищна військова адміністрація запропонувала альтернативний варіант відновлення, відповідно до якого за ТОВ «НЕО-ЕКО Україна» залишались питання контролю фінансування та виконання робіт з проєктування та будівництва, а військова адміністрація як управитель земельної ділянки мала виступити у ролі замовника будівництва. За інформацією СВА, це слугувало б додатковою гарантією захисту прав власників та користувачів зруйнованих квартир. Це сторони неодноразово обговорювали під час спільних нарад.

Але такий варіант не влаштовував ТОВ «НЕО-ЕКО Україна». Товариство відмовилося від розробки проєкту відновлення зруйнованих будинків. За весь час проведення робіт французькою стороною не був наданий та оприлюднений проєкт відбудови.

У лютому 2024 року проєкт об’єкта будівництва «Нове будівництво багатоквартирних житлових будинків за адресою Київська область, Бучанський район, селище Гостомель, вулиця Проскурівська в районі Військового містечка – аеропорту Гостомель», розроблений на замовлення СВА, презентували громаді. Він передбачає спорудження 6 житлових багатоповерхових будинків, протирадіаційного укриття для цивільного населення та благоустрій території. Загалом проєктом у мікрорайоні заплановано будівництво 7-поверхових будинків, розрахованих загалом на 360 квартир замість 272, що були раніше.

Розробка проєкту – це лише один з кроків для відновлення пошкодженого житла. Наразі тривають заходи щодо пошуку джерел фінансування зазначеного проєкту будівництва, щоб якнайшвидше його реалізувати та повернути людей до своїх домівок. Зокрема, пошук інвесторів відбувається через національну платформу відновлення «DREAM».

Ще дві багатоповерхівки – на Проскурівській, 4 та Проскурівській, 11, які потребували капітального ремонту, наразі відновлюються коштом UNITED24.

Як повідомлялося, в Гостомельській громаді пошкоджено понад 3700 житлових будинків (багатоповерхові та приватні будинки), серед яких повністю зруйновано 820. Наразі спільними зусиллями у громаді відновлено повністю та частково близько 2 тис. житлових будинків.

Загалом унаслідок повномасштабного вторгнення РФ на Київщині пошкоджено або зруйновано понад 30,6 тис. об’єктів. До відбудови зруйнованого залучені всі можливі джерела фінансування — кошти виділені з резервного фонду держбюджету, обласного та місцевих бюджетів, за рахунок субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету, за допомогою урядових програм та сприяння міжнародних організацій та фондів.

Гостомель Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *