Як отримати безкоштовну оцінку нерухомості

Напевно вже всі знають, що під час продажу нерухомості (квартира, гараж, земля чи будинок) нотаріус попросить надати документ про оціночну вартість майна. Від цієї суми розраховуються всі необхідні податки та обов’язкові платежі під час угоди. Однак досі люди з подивом дізнаються, що довідку про оціночну вартість нерухомості можна отримати абсолютно безкоштовно, використовуючи сервіс Фонду державного майна України.

2007_otsinka-kvartyry-pry-prodazhu.jpg (39.61 Kb)

Виходить, що під час продажу нерухомості можна заощадити на послугах оцінювача? За коментарем ми звернулися до фахівців компанії “Оцінка.Україна”. На головній сторінці їх сайту за посиланням ви можете подивитися, скільки зараз коштує послуга з визначення вартості різного майна, щоб краще зрозуміти, про яку економію може йтися.

Як отримати безкоштовну оцінку нерухомості
Для того, щоб отримати довідку про оціночну вартість майна, достатньо мати лише електронно-цифровий підпис. Цікаво, що отримати цю інформацію може не лише власник квартири чи земельної ділянки, а й будь-яка зацікавлена особа.

Сервіс автоматичної державної оцінки знаходиться на сайті evaluation.spfu.gov.ua. База даних єдина для власників нерухомості, оцінювачів та нотаріусів, тому нас цікавитиме розділ “Формування Е-Довідок про оцінку майна”.

Після входу в систему з використанням електронного ключа, вам потрібно буде вибрати тип оцінюваного майна та ввести його основні параметри. Наприклад, для квартир це буде:

Загальна та житлова площі.
Рік будівництва будинку (можна вводити орієнтовний).
Поверх квартири та загальна поверховість будинку.
Кількість кімнат.
А по земельній ділянці – кадастровий номер, загальна площа, категорія та цільове призначення. Зверніть увагу, садівництво (дачні ділянки) належить до категорії “землі сільськогосподарського призначення”.

А в чому ж каверза
Здавалося б, задумка відмінна. Таким чином відразу “вбиваються два зайці”:

Люди економлять на послугах оцінювачів 1000 чи навіть 2000 грн. залежно від типу нерухомості.
Держава отримує податки в повному обсязі, оскільки виключається людський фактор під час підготовки документів.
І справді, така схема працює непогано для типових об’єктів нерухомості. Наприклад, для квартир у спальних районах у великих містах. Для інших видів об’єктів не рідкісні випадки, коли автоматична безкоштовна державна оцінка явно завищена.

Якщо у вас виникла така проблема, ви можете звернутися до оціночної компанії, наприклад, до згаданої вище “Оцінка.Укр”. Нотаріус приймає або довідку про оціночну вартість, або звіт оцінювача. Тому ми у будь-якому випадку радимо спочатку самостійно сформувати таку Е-довідку. А потім уже приймати рішення: йти з нею до нотаріуса чи додатково звернутися до оцінювачів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *