Як підскочили ціни на житло у столиці

В Києві значно зросли ціни на житло як на продаж, так і під оренду.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Вартість житла у столиці почала дорожчати наприкінці літа, пише “РБК-Україна” із посиланням на експертів ринку нерухомості.

“Почали їхати студенти на навчання. Також немало українців поверталося додому з-за кордону. Так загалом було завжди: на збільшення попиту ціни реагують зростанням. Чим більше людей має запит орендувати житло в Києві, тим вищими можуть бути ціни. За моїми особистими спостереженнями, вартість житла в оренду стала зростати у липні. Ще тоді фіксували зростання ціни на рівні 10 відсотків”, – коментує ситуацію рієлтор, голова Комітету з інформаційних технологій СФНУ Олександр Бойко.

На прикладі оренди квартири, яка раніше влітку коштувала 10 тис. грн, таке подорожчання означає збільшення ціни на початку осені на 1 тис. грн.

“Зараз немало моїх клієнтів, які раніше здавали квартиру за 8-9 тисяч, зараз просять за неї 11-12 тисяч. Це не означає, що вони її здадуть за таку суму, але тенденція подорожчання очевидна”, – говорить рієлторка Тетяна Клименко, яка займається здачею житла в оренду у столиці.

Минулого сезону під час блекаутів багато власників дуже часто йшли на зустріч орендарям. Деякі суттєво знижували оплату, особливо в будинках на високих поверхах і де не було газопостачання. Частина власників знижували вартість житла, адже ще треба було платити немалу суму за комуналку. Цьогоріч така тенденція менш помітна.

Якщо масштабних обстрілів інфраструктури цього сезону не буде, ціни не знизяться, прогнозує Клименко.

“Блекаути можуть “заморозити” зростання цін. Але це буде лише тимчасово. Прогнозувати, як саме зростатимуть ціни, зараз складно. У пріоритеті клієнтів, які хочуть зняти житло зараз – низькі поверхи, наявність газу. Просторі розкішні апартаменти, які треба опалювати, вже точно не мають такого попиту, як раніше”, – констатує вона.

За даними аналітиків ЛУН, середня вартість 1-кімнатної квартири у Києві зараз складає:
Деснянський район: 7 500 грн;

Дніпровський: 10 000 грн;

Подільський: 13 000 грн;

Оболонський: 13 000 грн;

Солом’янський: 13 000 грн;

Дарницький: 13 000 грн;

Шевченківський: 16 500 грн;

Печерський: 28 700 грн;

Голосіївський: 15 500 грн;

Святошинський: 10 000 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *