На Київщині проведуть перевірку всіх тендерів та закупівель з питань відбудови в регіоні, а також впровадять ВІМ-технології у сфері будівництва. Обстежити планують кожну громаду, замовника та підрядника, які реалізовували чи наразі реалізують проєкти відновлення, та процес здійснення технічного нагляду.
Про це повідомив голова Київської ОВА Руслан Кравченко. Він закликав, для забезпечення максимальної об’єктивності й прозорості в процесі перевірки, до цієї ініціативи долучилися органам державного контролю та регулювання. Серед них: Державна аудиторська служба, Держказначейство, Антимонопольний комітет, Рахункова палата та департамент регулювання держзакупівель Мінекономіки. Такий підхід допоможе забезпечити незалежний аналіз та оцінку дій всіх сторін, залучених у процесі відновлення.
Кравченко наголосив, що всі правоохоронні органи будуть діяти за усебічної підтримки обласної адміністрації, а структурні підрозділи Київської ОВА будуть беззастережно надавати всю необхідну документацію для оперативного розслідування. Такі заходи спрямовані на те, щоб відбудова проходила без корупції.
“Будуть виявлені факти зловживань – відповідатимуть усі причетні, незалежно від їхнього статусу та посади. Збитки, завдані державі внаслідок таких недобросовісних дій, також доведеться відшкодовувати. Я, як начальник Київської обласної військової адміністрації, максимально сприятиму цьому”, – написав Кравченко.
Окрім того, з метою подальшої модернізації будівельної галузі й уникнення корупції в цьому секторі, впровадять нові цифрові інструменти. Особливу увагу Кравченко звернув на ВІМ-технології (Building Information Modeling), які успішно використовуються більшістю розвинених країн світу.
Ці інноваційні технології дозволяють зібрати та комплексно обробляти архітектурно-конструкторську, технологічну, економічну та іншу інформацію про будівельні об’єкти. Вони сприятимуть підвищенню ефективності та прозорості фінансових витрат під час будівництва, що зменшить ризик корупції.
Не дивлячись на те, що концепція впровадження ВІМ-технологій була затверджена Урядом вже у 2021 році, на жаль, ці технології досі не знаходять широкого застосування на практиці. Запровадження ВІМ-технологій може стати ключовим кроком до оптимізації витрат на будівництво та забезпечити більшість переваг, які їх вже отримали інші країни, додав він.
Допомога від уряду на відбудову
Уряд України призначив додаткові кошти у розмірі 3,5 мільярда гривень для восьми областей країни з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Київська, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернігівська, Харківська та Херсонська області отримають ці кошти для відновлення постраждалих житлових будинків, шкіл, дитячих садків та лікарень.
Додатково, Кабінет Міністрів виділив 3,3 мільярда гривень на реалізацію експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів за принципом “відбудувати краще, ніж було”. Цей проєкт охоплює населені пункти Бородянка на Київщині, Тростянець на Сумщині, Циркуни на Харківщині, Посад-Покровське на Херсонщині та Ягідне на Чернігівщині. Загальна вартість цих проєктів складатиме майже 10 мільярдів гривень, і вже розпочато роботи на цих територіях.
Раніше “Інформатор” писав, що у Києві через суд намагаються знести скандальний будинок-монстр на Подолі. Також повідомлялося, що змінилося на ринку нерухомості в Україні.