Названо трійку лідерів за найвищою вартістю “квадрата” житла

В Україні за час повномасштабної війни у низці регіонів помітно подорожчало нове житло. Так, у Львові та Івано-Франківську ціни зросли більш ніж на 70%, а у Києві, Одесі, Дніпрі – на 40-50%. Вартість первинного житла стабілізувалася, але до кінця

0800_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

По всій країні середні ціни на нові квадратні метри також зросли – через інфляцію та збільшення собівартості будівництва, розповіли експерти ЛУН порталу “Мінфін”. У трійці лідерів за найвищою вартістю квадрата наприкінці весни-2023 знаходяться:

Київ – 46,7 тис. грн. за один квадрат;
Львів – 45,4 тис. грн;
Дніпро – 41,7 тис. грн.
“Самі девелопери повідомляють про значно вищі прайси. Втім, зазначають, що вартість квадратного метра залежить від багатьох факторів: регіону, локації, класу житла, інфраструктурного наповнення, ступеня готовності тощо”, – йдеться у матеріалі.

Наприклад, у SENSAR Development зазначають: у Львові ціна на їхніх об’єктах стартує від $1799 (66 тис. грн) за кв. м, у Яремчі – від $1500 (55 тис. грн). Натомість у Запоріжжі квадрат коштує від $800 (29,5 тис. грн). Столичні забудовники озвучують середню вартість переважно на рівні $1800 (близько 66 тис. грн) за кв. м.

Втім, всі учасники ринку вважають, що ціни зростатимуть. Серед причин називають не лише поступове відновлення попиту на житло, а й подорожчання будматеріалів, логістики тощо.

“Цінопада очікувати не варто. Для цього на ринку жодних передумов. До кінця року, думаю, вартість квадратного метра зросте на 6-11%”, – зазначила директорка з маркетингу Alliance Novobud Ірина Михальова.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *