Оренда житла: в Уряді розробляють дві пільгові програми

В Уряді розробляють дві пільгові програми, щоб забезпечити українців житлом.

1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Це “Оренда з правом викупу” та “Соціальна оренда”, сказала міністерка економіки Юлія Свириденко під час онлайн-виступу на заході “Система доступного орендного житла в Україні”, передає Gazeta.ua.

Вона сказала, що такі формати поширені на Заході. Єдиним державним оператором програм буде Укрфінжитло. Держава профінансувала йому статутний капітал на 50 млрд грн. Цього року виділять ще 20 млрд грн.

Будуть надавати перевагу новозбудованим квартирам, будинкам і таунхаусам, а також тим, які тільки будуються. Таким чином сподіваються стимулювати розвиток ринку житлового будівництва та суміжних галузей і появу нових робочих місць.

“Найголовніше для нас – забезпечити людей постійним житлом. Також ці процеси сприятимуть формуванню сталої економіки, яка розвивається в унісон з іншими економіками країн Європейського Союзу”, – наголосила Свириденко.

Через повномасштабну війну в Україні зруйновано щонайменше 160 тис. будівель і споруд, приблизно 20 тис. із них є багатоповерховими.

Кабмін зараз реалізує дві програми, щоб певною мірою задовольнити потребу в житлі. Перша – “єВідновлення”, що передбачає виплату компенсацій українцям, у яких зруйноване або пошкоджене житло. Друга – це програма пільгової іпотеки “єОселя”. Вона дозволяє взяти доступний кредит на житло під 3% або 7%.

Зараз стратегічна мета уряду – зробити так, щоб іпотечні позики становили 10% ВВП.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *