У Києві ціни на нерухомість у 2024-му можуть зрости на 15% у гривні. Нестача робочої сили на будмайданчиках може негативно вплинути на ринок житла. Це станеться за умови, що столичні забудовники нарощуватимуть обсяги будівельних робіт, а також не виникнуть непередбачувані обставини.
Про це виданню Pro Гроші розповіла оглядач ринку нерухомості Вікторія Берещак. При цьому вартість “квадрата” в столиці буде традиційно вищою від середньозважених цін по ринку. “Люди продумують варіанти купівлі нерухомості, тим більше, що програма “єОселя” набирає обертів. Також у листопаді 2023 року стартувала видача сертифікатів за зруйноване житло, тому потенційно Київ та Київський регіон може акумулювати на себе левову частку цього попиту, це сприятиме зростанню обсягів продажу та, відповідно, стимулюватиме зростання цін”, – розповіла оглядач ринку нерухомості.
Берещак вважає, що умовою зростання вартості будівництва є нарощування динаміки з боку девелоперів. При цьому ціни будуть вищими за середньозважені по ринку. Якщо говорити з обережністю про середньозважені показники, можна припустити, що протягом першого півріччя 2024 року очікується навіть до 15% зростання в гривні. При цьому такі ліквідні формати з високим рівнем будівельної активності можуть додатково приносити від 5-7%, враховуючи їхні якісні характеристики та особливості на ринковому майданчику”, – зазначає фахівець.
Ціна на квартири на вторинному ринку у Києві продовжує зростати. Вартість квадратного метра житла влітку 2022 року, яка зафіксувалася на рівні трохи вище 50 тис. грн/1 кв.м, відтоді показала зростання більш ніж у 5%. При цьому найдорожча нерухомість на Печерську – 85 тис. грн/1 кв. На другому місці Шевченківський район із 62,3 тис. грн, “бронзу” тримає Голосіївський район із 61,9 тис. грн.