Путін “узаконив” розкрадання нерухомості на українському ТОТ

Російський лідер Володимир Путін видав указ, який узаконює розкрадання майна на тимчасово окупованих територіях. Через це громадяни України не зможуть перереєструвати місце проживання до 2028 року, після чого, згідно з російським законодавством, назавжди втратять право власності.

6740_2_hr.jpg (67,19 Кб)

Специфіка цієї бездушної схеми детально описана в статті.

Нова розробка

15 березня в Росії набули чинності нові обмеження щодо реєстрації прав власності на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Путін своїм указом забороняє реєструвати свої будинки та квартири без спеціальних дозволів «громадянам недружніх держав» (до цієї категорії належать не лише країни Заходу, а й Україна). Ці дозволи надаватимуться колегіальними органами, створеними «главами регіонів» разом зі спеціалізованою структурою російського уряду.

Єдиний виняток із цієї заборони стосується нинішніх і колишніх членів російських окупаційних військ і членів їхніх сімей. Тобто йдеться про громадян України, які перейшли на бік окупантів, але чомусь досі не отримали російський паспорт.

Згідно з указом Путіна, ці обмеження діятимуть до 1 січня 2028 року.

Які наслідки це має?

По суті, цей указ покликаний узаконити конфіскацію житла в українців, які втекли від війни у 2022 році.

“Є думка, що цей крок має на меті змусити українців на тимчасово окупованих територіях отримати російське громадянство — під загрозою втрати житла. Хоча це частково точно, але це лише частина правди. Наприклад, на окупованих ділянках Донецької та Луганської областей виявляється, що майже всі місцеві жителі (за винятком Приазов'я) мають Можу підтвердити, що мої колишні сусіди — старше подружжя — стали «росіянами» наприкінці минулого року, але російські війська залишили їх без громадянства: там немає медичної допомоги та іншого необхідного масові крадіжки помешкань українців», – поділився з OBOZ.UA військовослужбовець ЗСУ з Донецької області.

Люди похилого віку, які не мають родичів, уже не надто турбуються про своє житло завтра. Однак для українців, які втекли від окупації та сподівалися продати будинок чи квартиру, щоб отримати нерухомість на вільних територіях, мрії розвіюються на очах.

За словами мешканця Мелітополя (Запорізька область), окупаційна влада вже деякий час наполягає на реєстрації нерухомості в Росреєстрі. Попри те, що крайнім терміном визначено 2028 рік, деякі українці поспішили переоформити документи.

“Це не означає, що вони зрадники чи колабораціоністи; люди просто намагалися отримати якісь кошти на майно, куди не збираються повертатися. Звичайно, надія на звільнення є, але коли це може статися? Це може зайняти кілька років, але треба знайти спосіб жити”, – розповіла жінка.

Раніше операції з нерухомістю на окупованій території можна було здійснювати за довіреністю, виданою на громадянина РФ, але згодом цей шлях закрито.

«Це важко назвати лазівкою, останнім часом фізична присутність власника житла стала обов’язковою для перереєстрації разом з оригіналами документів замість прийнятих раніше завірених копій», – додала мелітополька.

Як наслідок, значна кількість власників майна одразу була виведена з ладу. Їхні квартири почали зараховувати до «безхазяйних», підлягаючи націоналізації «на благо республіки».

Для тих громадян України, які вирішили особисто з’явитися для оформлення документів, цей процес, м’яко кажучи, досить складний. Українці можуть потрапити в РФ тільки через московський аеропорт Шереметьєво, де вони повинні пройти фільтрацію. Цей процес передбачає суворі й часто тривалі допити співробітниками ФСБ, перевірку всіх електронних пристроїв тощо.

Рівень відмов на російському кордоні загрозливо високий. Фізичним особам можуть заборонити в'їзд на… 50 років. Тому за такого сценарію українці опиняться не в змозі розпоряджатися своїм майном. Останній указ Путіна лише додав «легітимності» всій цій схемі грабунку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *