Ремонтні роботи на пошкоджених росіянами ТЕС тривають цілодобово – Держенергонагляд

Ремонтні роботи на пошкоджених росіянами ТЕС тривають цілодобово – Держенергонагляд 22.06.2024 14:35 Укрінформ Пошкоджені внаслідок російських обстрілів ТЕС в Україні ремонтуються цілодобово.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив голова Державної інспекції енергетичного нагляду Руслан Слободян, відповідаючи на питання, чи є сенс відновлювати великі енергооб’єкти, передає кореспондент Укрінформу.

«Загальна потужність пошкоджених об’єктів перевищила 9 гігават. Це половина потужності, яка споживалася Україною упродовж минулої зими, якраз у найхолодніший період. Тому сенс у відновленні цих об’єктів точно є, вони нам дуже потрібні. Однозначно відновлення триває, деталей розкривати я не можу. Але робота там здійснюється у цілодобовому режимі», – запевнив він.

Голова Держенергонагляду також зазначив, що одночасно в Україні триває розбудова розподіленої генерації.

«Тобто, чим більше різних об’єктів генерації буде в енергосистемі, тим легше буде проходити наступний опалювальний період», – пояснив Слободян.

На запитання щодо навантаження на енергосистему України в суботу він відповів, що зараз не спостерігається зростання, оскільки вихідний. За його словами, у такі дні навантаження на енергосистему певною мірою навіть нижче, ніж у будні.

«Тому станом на сьогодні навіть у деяких регіонах — це західні, південно-західні регіони України – на денний період скасовано графіки погодинних відключень. Маємо хорошу генерацію на сонячних електростанціях, і це дозволило значною мірою компенсувати дефіцит», – сказав голова Держенергонагляду.

Він зазначив, що сонячна погода значно допомагає проходити денний період з огляду на дефіцит в енергосистемі.

«Але, на жаль, наш ворог теж це розуміє, і протягом останніх ударів по енергооб’єктах України були завдані також удари по великих сонячних електростанціях. Та наразі потужність сонячних електростанцій у денний період досить істотна», – заявив Слободян.

Як повідомлялося, Держенергонагляд планує завершити оновлення списку об'єктів критичної інфраструктури, які не підпадають під дію графіків відключень, до 1 липня.

Енергетика Обстріл ТЕС Війна з Росією Єдині новини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *