Роль нерухомості в диверсифікації інвестиційного портфеля – Євгенія Тимофієнко, засновниця та CEO Mayak Real Estate

Важливість диверсифікації інвестицій розуміє навіть інвестор-початківець. Диверсифікований портфель у тривалій перспективі збільшує загальну дохідність і суттєво підвищує стійкість портфеля до стресів.

4017_0.jpg (142.77 Kb)

Інвестування в закордонну нерухомість може допомогти інвесторам диверсифікувати свій портфель, забезпечуючи доступ до різних ринків і економік. Інвестиції в житлову та комерційну нерухомість допомагають знизити загальний ризик портфеля, адже спад на одному ринку компенсується зростанням на іншому. Євгенія Тимофієнко, засновниця та СЕО агентства нерухомості Mayak Real Estate, поділилася з нами інформацією про роль нерухомості в диверсифікації інвестиційного портфеля.

Чому варто інвестувати в нерухомість для диверсифікації портфеля

Окрім того, що інвестиції в житлову та комерційну нерухомість збалансовують портфель і роблять інвестиційну стратегію менш ризиковою, є й інші переваги цього стабільного інструмента.

Іноземні інвестиції в апартаменти, вілли чи готельний бізнес мають потенціал високої прибутковості. Головне — вибрати правильний об’єкт на перспективному напрямку. Це може бути Дубай, Балі, курортні міста Іспанії, Чорногорії, Італії. Якщо ретельно підійти до вибору нерухомості, вона приноситиме гарну дохідність при здачі в оренду. За потреби її також завжди можна перепродати та заробити на різниці між вартістю купівлі та продажу.

Неможливо не згадати й про податкові переваги. В інших державах податкова політика може бути значно привабливішою для інвестора, ніж у його рідній країні. Яскравий приклад — ОАЕ. Інвестуючи в нерухомість Дубая, власнику житла не доведеться сплачувати за нього податки.

Інвестиції в нерухомість також дозволяють отримати дозвіл на постійне проживання чи громадянство. Умови отримання відрізняються в різних країнах. Щоб отримати візу резидента, наприклад, у Дубаї, потрібно інвестувати в нерухомість від 750 000 AED (204 000 $).

Які об’єкти вибирати для диверсифікації

Вибір правильного об’єкта відіграє важливу роль в диверсифікації інвестиційного портфеля. Неправильно підібравши нерухомість, можна, навпаки, знизити загальну дохідність або ж навіть втратити гроші. Інвесторам-початківцям краще звернутися з цим питанням до досвідченого ріелтора, який розуміється на виборі об’єктів на первинному ринку.

Інвестувати можна не лише в житлову нерухомість, як-от апартаменти, таунхауси чи вілли. Привабливий інструмент — це також комерційні об’єкти, наприклад офіси або бутік-готелі. Останні мають високий попит серед туристів, тому можуть приносити хорошу дохідність. Дохід з оренди може становити від 12 до 25% залежно від особливостей об’єкта та напрямку.

Найвигідніше інвестувати в комерційну та житлову нерухомість на стадії проєкту чи на початковому етапі будівництва. На старті продажів забудовники пропонують інвесторам найпривабливіші ціни, отже, дохідність буде справді високою. Але слід розуміти, що і ризики в такому разі вищі, адже об’єкт поки що є лише в презентаційному буклеті, а не в реальності. Важливо ретельно вивчити забудовника, переконатися в його надійності, перевірити, чи були в його історії роботи проблемні об’єкти.

Успішні приклади диверсифікації з нерухомістю

Нерухомість — це надійний інвестиційний інструмент, який забезпечує стабільність і довгостроковий потенціал зростання. Диверсифікація за допомогою об’єктів нерухомості пропонує унікальну можливість не тільки приносити пасивний дохід, а й знизити ризик, розподіливши інвестиції за типами власності, місцями та стратегіями.

Одна з поширених стратегій диверсифікації з нерухомістю — це інвестування водночас у житлові та в комерційні об’єкти. Такий підхід дозволяє інвестору отримати вигоду зі стабільності житлових об’єктів, а також використати потенційно високу дохідність від комерції. Цей варіант диверсифікації відкриває нові можливості для отримання доходу.

Ще один ефективний спосіб диверсифікації — розширення географії інвестування в нерухомість. Така стратегія дозволяє знизити ризики, пов’язані з коливаннями місцевого ринку та економікою певної країни. Якщо придбати бутік-готель в Італії, де зараз спостерігається спад на ринку нерухомості, об’єкт ще може деякий час падати в ціні та не приносити дохідність, однак згодом почнеться зростання. У цей час володіючи також і нерухомістю в Дубаї, де йде активне зростання ринку, можна збалансувати дохідність свого інвестиційного портфеля.

Інвестори також можуть використовувати різні стратегії, як-от купувати нерухомість на етапі будівництва для подальшого перепродажу або ж підбирати об’єкти для здачі в оренду туристам протягом року.

Підсумовуючи, нерухомість дає безліч можливостей для вигідного інвестування. Якщо поставлена мета диверсифікувати портфель, не варто оминати увагою цей стабільний інструмент. Окрім зменшення ризиків, нерухомість може принести й інші переваги: гарну дохідність, відсутність податків, можливість легального перебування в іншій країні тривалий час.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *