Сонячна станція на даху Ірпінського ліцею – чому це не тільки про енергоефективність

Сонячна станція на даху Ірпінського ліцею – чому це не тільки про енергоефективність 22.04.2024 16:50 Укрінформ Німецькі благодійники допоможуть сотні українських шкіл стати енергонезалежними

18 квітня в Ірпіні на Київщині урочисто презентували результати принципово нової відбудови місцевих навчальних закладів, що постраждали на початку широкомасштабного вторгнення два роки тому. Тут на даху відновленого Ірпінського ліцея №1 встановили сонячну електростанцію із системою зберігання енергії, яка дозволить скоротити щорічне споживання електроенергії в закладі на 30-40%, а у разі блекаутів – підтримувати живлення та продовжувати роботу школи.

Фото автора

СОНЯЧНА СТАНЦІЯ НА ДАХУ ШКОЛИ – ВЖЕ НЕ ДИВИНА, А РЕАЛЬНІСТЬ

Приїхавши в Ірпінь, одразу йдемо до школи. Ліцей №1 представляє собою триповерхову будівлю, яка складається з двох корпусів – нового та старого. Охайний заклад, коридори якого нині наповнені веселим галасом учнів, що очевидно, поспішають на урок. Про сучасні реалії, однак, нагадує сигнал повітряної тривоги… Тож ми разом з учнями та персоналом школи вимушено спускаємося в укриття. Воно обладнане всім необхідним – декілька рядів парт, зона з надання домедичної допомоги, вода та вбиральня – все, аби діти мали змогу убезпечитися, а вчителі – продовжувати навчальний процес.

Фото автора

З розповіді представників адміністрації школи дізнаємося про значні руйнування, яких зазнав ліцей під час російської окупації у 2022 році. В будівлі тоді було пошкоджено фасад, стіни, дах, вікна, вхідні та міжкімнатні двері, спортивний та актовий зали, бігові доріжки, спортивний майданчик і побито електричні мережі.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *