В Україні змінили правила ухвалення спадщини

В Україні повернули старі правила ухвалення спадщини. Родичі померлих знову мають подати заяву про набуття права спадкування протягом шести місяців.

9719_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

До цього з початку повномасштабної війни термін було збільшено до десяти місяців. Рішення про повернення колишніх вимог прописано у постанові Кабінету міністрів №469.

При цьому під час дії воєнного стану, як і раніше, можна звернутися до будь-якого нотаріуса, останнє місце проживання померлого не має значення. Єдина умова – нотаріус має працювати на підконтрольній Україні території.

Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом, якщо воно було написане та завірене належним чином. Щоби заповіт вважався дійсним, він має бути складений у нотаріуса. Проте є винятки: також заповіт може запевнити головний лікар лікарні, командир військового формування або представник місцевого самоврядування.

У разі відсутності заповіту чи його недійсності успадкування відбувається відповідно до законодавчих норм. У них визначено п’ять черг наслідування. До першої належать діти, батьки та чоловік/дружина.

Кожен спадкоємець може прийняти спадок або відмовитися від нього. У спадок не можна отримати:

особисті немайнові права (наприклад, авторство на книгу чи комп’ютерну програму);
право на аліменти, пенсію, допомогу або інші подібні виплати;
право на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я;
право на участь у юридичних особах та право членства у громадських організаціях, політичних партіях.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *