Вартість оренди квартир у Києві значно зросла

За 2 роки вартість оренди квартир у Києві значно зросла – здорожчання склало 60%. Наприклад, вартість оренди 1-кімнатного житла у вересні-2024 встановилася на середньому рівні 16 тис. грн. Причина – відносна стабільність ситуації в місті під час повномасштабної війни.

4401_627d0c888e2d7d0e4e11adf5dd53fb1b.jpg (21.06 Kb)

Ця стабільність сприяє переїзду до столиці великої кількості людей, розповіли у великому профільному порталі. Так, наразі Київ є одним із найпопулярніших міст в Україні для внутрішньої міграції.

“Завдяки ефективності протиповітряної оборони у місті та економічній ситуації столиця сьогодні – одне з найпопулярніших міст для внутрішньої міграції. Також на ситуацію з орендою значною мірою вплинуло повернення навчальних закладів до офлайн-навчання”, – зазначили там.

Загалом же, наголошується, здорожчання оренди на 60% за два роки є маркером того, що “місто живе відносно стабільним життям”. А попит на оренду є результатом:

можливості вчитися та працювати у місті;
щодо прогнозованої економічної ситуації.
Скільки коштує зняти квартиру в Києві

Водночас, зазначили аналітики, у вересні середня вартість оренди 1-кімнатної квартири у Києві становила 16 тис. грн. Тоді як у вересні-2022 вона перебувала на рівні 10 тис. грн.

Ціна оренди 2-кімнатної квартири складала середні 24 тис. грн. Двома роками раніше ж було 15 тис. грн.

Перед орендою слід перевіряти документи на житло

Водночас, розповіли фахівці “Юридичного радника для ВПО”, перед укладанням договору слід перевірити документи на житло – особливо якщо ціна оренди занадто низька. Річ у тім, що орендодавці можуть приховати ті чи інші важливі відомості, що в майбутньому може спричинити проблеми. Найчастіше, за даними юристів, приховувати намагаються, що:

квартира (будинок) здається без згоди власника;
житло належить іншим особам;
житло в іпотеці;
квартира чи будинки перебувають під арештом;
документи на власність оформлені неналежним чином чи взагалі їх немає.
“Також орендодавець має надати документ, що засвідчує його особу”, – наголошують юристи. При цьому, зазначають вони, документами, що підтверджують право власності на житло, можуть бути:

витяг з єдиного реєстру нерухомого майна;
свідоцтво про право власності/про право на спадщину;
договір купівлі-продажу/дарування тощо.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *