У Берліні запустили Альянс кваліфікованої робочої сили для України

У Берліні запустили Альянс кваліфікованої робочої сили для України 11.06.2024 15:31 Укрінформ Німеччина, Україна та понад 50 міжнародних організацій, держав та компаній започаткували ініціативу з підготовки та підвищення кваліфікації українців для відбудови своєї країни – так званий "Skills Alliance for Ukraine".

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомила міністр економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце під час відкриття Конференції з відновлення України у Берліні.

"Щодня Росія руйнує будівлі, лікарні та лінії електропередач у війні проти України. Вона націлюється на повсякденне життя всіх українців. Для того, щоб вижити, Україна повинна відбудувати те, що було зруйновано. А для цього Україні потрібна кваліфікована робоча сила: електрики, інженери та архітектори, а також лікарі та психологи. Саме тому сьогодні ми запускаємо Альянс кваліфікованої робочої сили для України", – сказала вона.

За словами Шульце, таким чином Україні буде надано важливу підтримку в час війни та відбудови. "Незалежно від того, як часто Росія руйнує лінії електропередач, лікарні чи будівлі, українці матимуть знання та навички, щоб їх відновити", – зазначила міністр.

За інформацією Міністерства економічного співробітництва і розвитку ФРН, у рамках "Skills Alliance for Ukraine" планується підготувати понад 180 тис. кваліфікованих робітників упродовж наступних трьох років. Члени Альянсу кваліфікованої робочої сили для відбудови нададуть загалом понад 700 млн євро.

Ініціатива в першу чергу спрямована на молодь, внутрішньо переміщених осіб та жінок. Передусім, це стосується людей в Україні, але також і на тих, хто шукає захисту за кордоном.

Альянс кваліфікованої робочої сили об'єднує різні ініціативи та зміцнює ефективну співпрацю між Україною та членами Альянсу. Одним із прикладів є ініціатива Skills4Recovery, яка спільно фінансується ЄС, Німеччиною, Естонією та Польщею. Вона покращує професійну підготовку внутрішньо переміщених осіб, молоді і ветеранів, зосереджуючись на таких ключових секторах, як будівництво, логістика, сільське господарство, сфера послуг і виробництво.

Як повідомляв Укрінформ, Конференція з відновлення України – Ukraine Recovery Conference – стартує в Берліні за участі Президента України Володимира Зеленського та канцлера ФРН Олафа Шольца.

Участь у дводенному заході беруть понад 2 тисячі політиків, дипломатів, представників бізнесу, муніципалітетів, громадянського суспільства з 60 країн.

Це вже третя подібна конференція за час повномасштабної війни Росії проти України. Попередні пройшли в Лугано (Швейцарія) і Лондоні. URC 2025 планується провести в Італії.

Берлін Конференція Відбудова Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *