У Києві йдуть вгору ціни на квадратні метри

Активізувався ринок продажу житла у Києві.

0081_1172451_w_800.jpg (55.02 Kb)

Ціни на квадратні метри зростають, хоча на показники до 2022 року ще не вийшли. Про це розповіла рієлторка агенції нерухомості Valion Валерія Малюцька, передає “РБК-Україна”.

У Києві найчастіше купують вторинне житло. Інтерес до купівлі квартир у столиці зараз сягає 70-80% від “довоєнного” рівня. Але частина покупців та продавців відкладає рішення про купівлю чи продаж до стабілізації ситуації на фронті.

“Навесні, а також з початком осені та до кінця зими завжди зростає попит на нерухомість. Зростання попиту завжди впливає на ціни: чим більше цікавляться житлом, тим більше воно дорожчає. Наразі є декілька причин, чому ростуть ціни на нерухомість”, – вказала Малюцька.

Однією з причин цього є програма вигідних кредитів єОселя, яка пропонує найнижчі відсотки в країні. Можна також отримати сертифікати за програмою єВідновленя.

Рієлторка каже, що 80% покупців житла у Києві скористалися програмою єОселя.

Друга причина зростання вартості житла – подорожчання будматеріалів і зростання оплата за роботу будівельників.

“Треба розуміти, що далеко не факт, що квартира продасться за ту ціну, яку ми бачимо в інтернеті. Коли приходиш та оглядаєш квартиру, власник найчастіше готовий опустити ціну і продати дешевше на 10-15 відсотків. Зазвичай таких більшість. Є такі, хто не хоче опускати ціну, але їх небагато. Тому коли власник формує ціну на свою нерухомість, то має розуміти, за якою ціною нерухомість в його районі добре розкуповують, а за якою ціною довго не продається”, – вказала Малюцька.

Це необхідно, щоб правильно сформувати ринкову ціну, не демпінгувати і не завищувати ціни.

Коли квартиру купують за програмою єОселя, то розрахунок проходить у гривні. Через різницю у курсах зазвичай покупець переплачує приблизно на 1-2%.

“На жаль, чергові ракетні обстріли дуже впливають на попит. Як тільки стається чергова атака, то близько тижня після цього інтерес до покупок житла низький. Потім все поступово стає на свої місця. В цілому ж ринок нерухомості активізується, і це добрий знак”, – додала експертка.

Середні ціни за однокімнатні квартири на у столиці за даними порталу Лун за березень 2024 року такі:

Печерський – $120 тис.

Голосіївський – $70 тис.

Солом’янський – $56 тис.

Святошинський – $48 тис.

Шевченківський – $79 700

Дарницький – $65 тис.

Дніпровський – $60 тис.

Святошинський – $48 тис.

Деснянський – $42 тис.

Оболонський – $53 тис.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *