Українці в Ірландії можуть втратити безкоштовне житло

Влада Ірландії запровадила нові суворі правила для біженців з України. Зокрема, українці, які захочуть виїхати на Різдво , можуть втратити безкоштовне житло. Причому обмеження стосується як міжнародних поїздок (в т.ч. в Україну), так і подорожей Ірландією.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

За старими правилами біженці мали право залишати державне житло на 7 днів, тепер цей термін скорочено до нуля . Такі вимоги набули чинності у жовтні-2023, пише Extra.ie .

“Джерела, знайомі з роботою розміщення українців, повідомили, що кількість порожніх місць через те, що біженці тимчасово перебувають далеко від наданого державою житла, стала серйозною проблемою”, – йдеться у матеріалі. Те, що деякі українці зловживають правом на безкоштовне житло і фактично там не перебувають, призводить до дефіциту місць для біженців, що знову прибули (до 700 осіб на тиждень).

Згідно з новими правилами, українські біженці все ще мають право залишати країну за обмежених обставин, якщо заздалегідь повідомить про це міграційна влада. Тим не менш, тепер їхнє житло буде надано комусь іншому і не обов’язково залишиться вільним, коли вони повернуться до країни після Різдва.

“Бенефіціари тимчасового захисту можуть залишити своє тимчасове житло, щоб виїхати , але повинні заздалегідь повідомити про це департамент, відмовившись від свого житла, щоб вакантні місця могли бути використані для інших бенефіціарів тимчасового захисту, які цього потребують”, – пояснили в Департаменті інтеграції.

Після повернення українці зможуть запросити нове житло . Однак, якщо воно буде доступне, його розташування може бути абсолютно іншим.

Винятком є ​​лише поїздки документально підтвердженими медичними потребами або з ” міркувань співчуття ” . Однак і в цьому випадку броня житла не буде нескінченною. У правилах не вказано чіткого терміну, але прописано, що це має бути “розумний період часу”.

Видання зазначає, що зміна ставлення до закордонних поїздок біженців – це лише початок. Адже в Ірландії планують цілу серію заходів, спрямованих на те, щоб зробити країну менш привабливою для тих, хто тікає від війни .

За даними ірландського мін’юсту, близько третини українців прибули до цієї країни вже після того, як були зареєстровані в іншій країні ЄС. Це свідчить про те, що Ірландію обирали через великі пільги , але тепер ситуація зміниться.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *