Завдяки проєкту «Пліч-о-пліч» прифронтові громади отримують допомогу від тилових – ОП 22.01.2025 16:05 Укрінформ Завдяки національному проєкту «Пліч-о-пліч» прифронтові громади отримують допомогу від тих, які знаходяться у спокійній зоні.
Про це під час засідання Національної об’єднуючої платформи «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» повідомив заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, передає Укрінформ.
«Одним з елементів децентралізації є проєкт «Пліч-о-пліч». Це коли громада, яка перебуває у спокійній зоні на території України, де немає ракетних прильотів, де немає терористичних актів Росії, може робити все для того, щоб допомогти тій громаді, які сьогодні під постійними обстрілами», – розповів Микита.
Він відзначив, що такий досвід унікальний.
«Цей досвід, якого не має ніхто у світі, важливий, коли децентралізація, елементом якої є (проєкт) «Пліч-о-пліч», допомагає об’єднувати нашу країну. І це є елементом нашої соборності, нашої незламності, нашої об’єднаності», – наголосив заступник керівника ОПУ.
Микита розповів, що він щодня доповідає Президенту про руйнування, які відбуваються у громадах. «Важливо, щоб тим життям, яким живуть громади під обстрілами, жили і голови громад, що перебувають у безпечній зоні, щоб вони допомагали один одному і ЗСУ», – наголосив він.
За його словами, у наших силах не допустити, аби щоденний терор поширився далі, аби безпечними поступово ставало дедалі більше громад, аби зрештою життя у громаді на Донеччині чи на Сумщині виглядало так само, як на Львівщині чи на Закарпатті, аж до повного звільнення України від російських загарбників.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2024 року під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба заявив, що експериментальний проєкт «Пліч-о-пліч», запущений для допомоги Херсонщині, наступного року стане державною програмою і пошириться на усі прифронтові громади.
Віктор Микита Програма «Пліч-о-пліч»
Источник: www.ukrinform.ua