Інтеграція України в ЄС значно зміцнить аграрний сектор в Євросоюзі – Мінсільгосп Німеччини

Інтеграція України в ЄС значно зміцнить аграрний сектор в Євросоюзі – Мінсільгосп Німеччини 12.06.2024 19:17 Укрінформ Інтеграція України в Євросоюз, попри існуючі виклики, зміцнить його аграрний сектор та позиції ЄС як ключового гравця на світових ринках, значно підвищить продовольчу безпеку в ЄС і в усьому світі.

Про це парламентський державний секретар Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Офелія Нік сказала на сесії «Коріння стійкості: зміцнення партнерства для підтримки українського агропродовольчого сектору» в межах Міжнародної конференції з питань відновлення України у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це правда, що інтеграція України в ЄС спричинить значні виклики як для ЄС, так і для самої України. Ми повинні взяти до уваги потужні наслідки, які це (вступ України в ЄС – ред.) матиме не лише на єдиному ринку ЄС, а й на ринках у всьому світі. І ми маємо переконатися, що спільна сільськогосподарська політика ЄС та її система підтримки доходів залишаться практичною моделлю в розширеному Союзі. Але незважаючи на ці виклики, інтеграція України в сім’ю ЄС значно зміцнить аграрний сектор в ЄС. І це зміцнить позиції ЄС як ключового гравця на світових ринках, значно підвищить продовольчу безпеку в ЄС і в усьому світі”, – підкреслила Нік.

За її словами, ключем до успішного процесу відновлення та реформування сільгоспсектору України є тісна координація між усіма міжнародними партнерами та інвесторами.

“Понад два роки Росія веде незаконну загарбницьку війну проти України. Ця війна також завдає величезної шкоди сільському господарству, навколишньому середовищу та українській експортній інфраструктурі. Український аграрний сектор все ще страждає від негативної ситуації з доходами. Україна потребує нашої солідарності та нашої підтримки для відновлення та зміцнення свого агропродовольчого та лісового секторів”, – сказала Нік.

Як наголосила держсекретарка, попри всі виклики обсяг експорту зерна та олійних культур України досяг довоєнного рівня.

“Це визначне досягнення всіх залучених партнерів. Однак нам все ще потрібні постійні та безпечні транспортні шляхи для українського зерна, щоб забезпечити надійне постачання та стабілізацію світового ринку. Уряд Німеччини й надалі робитиме все можливе, щоб допомогти Україні зберегти виробництво та експорт сільськогосподарської продукції”, – наголосила Нік.

Держсекретар запевнила, що Німеччина не змінить своїх зобов’язань щодо надійної підтримки України стільки, скільки це буде потрібно.

Як повідомляв Укрінформ, у Берліні 11-12 червня відбулася Міжнародна конференції з питань відновлення України(Ukraine Recovery Conference – URC2024), участь в якій взяли понад 2 тисячі учасників із більш як 60 країн.

Фото: BMEL

Євросоюз Німеччина Україна Аграрії Продовольство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *