НБУ ухвалив рішення, що посилять фінансування проєктів відбудови енергетики – Шмигаль

НБУ ухвалив рішення, що посилять фінансування проєктів відбудови енергетики – Шмигаль 11.06.2024 11:56 Укрінформ Національний банк України ухвалив рішення, що сприятимуть розвитку кредитування проєктів з відбудови енергетичної інфраструктури.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«НБУ ухвалив рішення, які посилять фінансування проєктів відбудови української енергетики. Збільшується потенціал банків щодо нарощення кредитного портфеля в півтора раза. Нові положення сприятимуть розвитку проєктного кредитування, в тому числі для швидкої відбудови енергетичної інфраструктури», – написав він.

Шмигаль додав, що також підвищиться доступність кредитів для домогосподарств і малого та середнього бізнесу на придбання енергообладнання. За його словами, рішення НБУ – це «частина спільної стратегії, яка допоможе реалізувати децентралізацію енергосистеми України».

Прем'єр підкреслив, що це дасть українським родинам, ОСББ, бізнесу та громадам можливості посилити власну енергетичну стійкість.

«Пільгові кредити на енергообладнання, спрощене підключення нових установок, гранти на встановлення сонячної генерації та теплових насосів. Одночасно держава та громади встановлюють міні-ТЕЦ по всій країні. Спільно працюємо над тим, аби в українських домівках було світло», – підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, Україна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії, влада працює над відновленням, щоб до зими мати якомога більше генерації.

Енергетика Нацбанк Шмигаль Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *