Шмигаль: Транспортний і торговельний «безвізи» мають працювати на постійній основі

Шмигаль: Транспортний і торговельний «безвізи» мають працювати на постійній основі 21.06.2024 14:01 Укрінформ Кабінет Міністрів працюватиме, щоби транспортний і торговельний «безвізи» працювали й надалі.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм глави Кабінету міністрів.

«Вчора Україна та ЄС продовжили дію «транспортного безвізу». Це угода про лібералізацію вантажних перевезень, яка усуває необхідність отримувати дозволи на такі перевезення. Ми домовилися, що «транспортний безвіз» продовжено на рік, але з можливістю автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Будемо працювати над тим, щоб і «транспортний безвіз», і «торговельний безвіз» працювали на постійній основі», — сказав він.

Шмигаль також нагадав, що цього тижня Президент України підписав закон про єдину зону роумінгу з ЄС. За його словами, це — частина «роумінгового безвізу», завдяки якому українці в ЄС зможуть користуватися своїми тарифами мобільного зв'язку без додаткових платежів.

«Україна — перша і поки єдина країна-кандидат на вступ у ЄС, яка долучилася до політики ЄС Roam like at home», — підкреслив він.

Водночас глава уряду висловив вдячність європейським партнерам за внесок у посилення економіки України. А також за погодження 14-го пакета санкцій проти Російської Федерації.

«Вчора посли ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти Росії. Це буде перший подібного масштабу удар по газовій галузі агресора. Крім того, закривається низка шляхів уникнення попередніх санкцій. Крок за кроком будемо вибивати ворога з міжнародної фінансової системи та міжнародної торгівлі», — наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, Рада ЄС остаточно ухвалила продовження ще на рік автономних торговельних заходів для України, що передбачають призупинення ввізних мит і квот на український експорт в ЄС. Ці заходи застосовувалися з червня 2022 року.

Фото: КМУ

Євросоюз Шмигаль Транспортний безвіз Економічний безвіз

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *