Судитимуть колишнього регіонала, концерн якого працював на російський ВПК

Судитимуть колишнього регіонала, концерн якого працював на російський ВПК Відео 06.06.2024 13:29 Укрінформ Перед судом постане власник та топменеджмент концерну, який продовжував забезпечувати російський військо-промисловий комплекс після вторгнення Російської Федерації в Україну.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

“Працівники ДБР завершили розслідування щодо власників та топменеджменту концерну, що забезпечував продукцією російський ВПК навіть після повномасштабного вторгнення. У тому числі – організатора злочинної схеми, колишнього народного депутата, члена Партії регіонів. Обвинувальний акт направлено до суду”, – ідеться у повідомленні.

У ДБР нагадали, що викрили та заблокували цей міжнародний канал постачання комплектуючих для ВПК та об'єктів критичної інфраструктури РФ наприкінці листопада 2022 року. Тоді також бюро унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників однієї з проросійських партій, у тендерних процедурах силових відомств агресора.

Самих ділків затримали у червні 2023 року. Водночас з 24 лютого 2022 року вони встигли поставити до РФ комплектуючих щонайменше на понад 160 млн грн.

Встановлено, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства РФ високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Компресори й компресорні установки є комплектуючими частинами, що використовуються у складі бойових залізничних ракетних комплексах 15П961 “Молодець”, які перебувають на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення у Російській Федерації.

Крім того, використовуються у складі спеціальних броньованих потягів, які призначені для ведення інженерної розвідки залізничних маршрутів, розмінування, бойової охорони та супроводження військових ешелонів РФ.

Таким чином, відправлена до країни-агресора продукція використовується у військовій сфері, а саме безпосередньо у військово-промисловому комплексі РФ, в тому числі на Донецькому та Запорізькому напрямках під час ведення війни проти України.

Концерн займав друге місце у постачанні товарів для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Після повномасштабного вторгнення РФ, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли замовлення українському виробнику нібито для потреб третьої сторони.

За результатами проведеного розслідування слідчі ДБР встановили, що до складу злочинної організації входили щонайменше 11 осіб. Серед них — менеджмент промислово-інноваційної групи компаній та громадяни РФ.

Сімох підозрюваних, у тому числі й колишнього народного депутата, обвинувачують у створенні злочинної організації та пособництві державі-агресору (ст. 255, ст. 111-2 Кримінального кодексу України).

Санкція статей передбачає покарання – позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.

Щодо чотирьох фігурантів матеріали виділені в окреме провадження.

Як повідомлялось, працівники ДБР затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією російський ВПК.

Депутат Суд Держбюро розслідувань Війна з Росією ВПК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *