Влада візьметься за проблему металобрухту

Необхідний нормальний контроль над недобросовісними ломозаготовителями, каже експерт.

2997_54061a9031ad5_22_3_2_650x410.jpg (53.02 Kb)

Сірі дилери на ринку металобрухту використовують підроблені документи, щоб оформити сертифікат Євро-1 і не платити мито в 180 євро на експорт металобрухту. Водночас високим залишається ризик, що металобрухту не вистачить навіть українським металургам. Щоб прикрити ці схеми і забезпечити сировиною внутрішній ринок, у влади є різні шляхи – або навести порядок з видачею сертифікатів, або тимчасово обмежити експорт металобрухту. Про це заявив президент УП “Укрметалургпром” Олександр Каленков.

“Ситуація з металобрухтом не поліпшилася. Ризики дефіциту залишаються великі. Ми апелюємо і до уряду, і до народних депутатів, які опосередковано можуть впливати на уряд. Є три шляхи розв’язати проблеми, і вони можуть йти паралельно. Перший – це навести порядок з видачею сертифікатів Євро-1. Вони не повинні видаватися на продукцію, на металобрухт, який має сумнівне походження. Друге – розглянути питання щодо прийняття закону про заборону експорту, як було з лісом-кругляком. Третє – це рішення Кабміну про тимчасову заборону експорту з України металобрухту”, – пояснив експерт.

Він наголосив: металургійна галузь зацікавлена в тому, щоб ринок металобрухту працював прозоро. Адже зараз, через наявність сірих схем, чесні ломозаготівельники не можуть конкурувати з недобросовісними.

“Держава повинна контролювати недобросовісних ломозаготівельників – для того, щоб сумлінні ломозаготівельники могли виграти конкурентну боротьбу. Тому що тут питання не тільки в порушеннях, а питання в тому, що ті ломозаготівельники, які не дотримуються законодавства, не платять податки і роблять інші зловживання, знаходяться в більш вигідному становищі. Вони можуть платити вище ціну і вигрібати більше брухту. Тому нормальний контроль над недобросовісними ломозаготовителями – я думаю, що це правильна позиція”, – резюмував Каленков.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ опублікували розслідування, згідно з яким гравці на сірому ринку металобрухту налагодили і запустили на повну потужність канали збуту в Євросоюз. Тіньова схема працює під прикриттям митників у західних регіонах України, і країна вже втратила на експортній миті щонайменше 350 млн грн. Схемою зацікавилися ДБР: там оголосили про початок розслідування. Однак на існуванні схем це ніяк не позначилося, тільки хабарі митникам зросли майже вдвічі.

У свою чергу народний депутат Муса Магомедов заявив, що без належного контролю з України деякі експортери вивозять конверсійний металобрухт (брухт військового походження). Однак він потенційно небезпечний, адже може містити нерозірвані снаряди і порох. Тому слід тимчасово заборонити експорт металобрухту з України, поки не будуть розроблені механізми якісного контролю.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *