Укрзалізниця хотіла зробити військовою таємницею доходи свого правління – юристи підняли скандал

Державна компанія “Укрзалізниця” відмовилася оприлюднювати відомості про заробітні плати топменеджерів, мотивуючи це воєнним станом в країні. Юристи ж вважають, що ця причина – це тільки спосіб приховати від суспільства інформацію. А дані про доходи правління УЗ, навіть попри війну, мають бути відкритими. Про це пише ZN.UA, наводячи відповіді компанії на відповідний запит журналістів.

У матеріалі зазначається, що у департаменті інформаційної політики та стратегічних комунікацій “Укрзалізниці” пояснили відмову публікувати дані про доходи свого правління декількома законами. Зокрема вказали, що:

“Розголошення інформації, яка запитується у зверненні, може негативно вплинути на діяльність керівництва товариства, яке задіяне у процесі стабільного функціонування об’єкта критичної інфраструктури, а також становити загрозу системі управління технологічними процесами”.

В компанії зауважили, що інформація про заробітки голови та членів правління “Укрзалізниці” обов’язково з’явиться на сайті компанії. Але тільки після того, як в Україні скасують воєнний стан.

Що кажуть на це юристи

Адвокат громадської організації “Платформа прав людини” Євген Воробйов прокоментував відповідь залізничників. Він каже, що “Укрзалізниця” є юридичною особою публічного права, а, отже, є розпорядником інформації у частині розміру щомісячної заробітної плати, винагороди та інших виплат голові та членам правління.

Щодо посилань на воєнний стан, через який приховують інформацію про доходи, адвокат заявив, що УЗ не навела конкретну підставу відмови у наданні запитуваної інформації (а це порушення статті 22 закону про доступ до публічної інформації). Євген Воробйов зауважив, що Верховна Рада, яка має повноваження вводити обмеження під час воєнного стану, не призупиняла дію положень закону про доступ до публічної інформації.

“Пункт 1 частини 1 статті 15 цього закону на момент відмови у наданні інформації не був обмежений/зупинений Верховною Радою. Тому, розпорядник зобов’язаний був оприлюднити запитувану інформацію. До того ж інформація яка міститься у згаданій нормі містить презумпцію безумовної відкритості, тобто завжди суспільний інтерес переважає”, – резюмував юрист.

Нагадаємо, переселенцям дозволили їздити на потягах Укрзалізниці за 1 гривню: які є обмеження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *