Збитки бізнесу від російської агресії

Український бізнес зазнав 13 млрд дол. прямих збитків внаслідок російської агресії. Загальні непрямі втрати українського бізнесу сягають 33,1 млрд дол. А необхідна сума для відновлення підприємств — 24,9 млрд дол.

8528_105422.jpg (79.44 Kb)

Про це свідчать підрахунки проєкту «росія заплатить» за 2022-й рік, участь в якому беруть експерти ЦЕС та інші аналітичні центри, сказано в Telegram-каналі «Що з економікою?».

«9 млрд дол. з 13 млрд — це збитки великих та середніх підприємств. Щонайменше 109 великих та середніх підприємств зазнали прямих збитків. 19 з них зруйновано повністю, ще 90 пошкоджені частково», — сказано в повідомленні.

Де найбільше пошкоджених підприємств

Переважна кількість зруйнованих та пошкоджених підприємств сконцентрована в шести областях — Київській та Донецькій (по 17% від загальної кількості), Запорізькій (14%), Харківській (13%), Луганській (10%) та Миколаївській (8%).

Найбільші підприємства, що постраждали від вторгнення — Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь, Нібулон, Мотор Січ.

«Зі стабілізацією фронту зменшується й кількість пошкодження нових підприємств. Крім того, знижується кількість нових випадків мародерства або розкрадання товарних залишків. Слід зауважити, що інформація щодо пошкоджених об’єктів надходить із деяким запізненням», — пояснює старший економіст ЦЕС Дмитро Горюнов.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *