Чи потрапить Україна через війну у страшну боргову пастку, – прогноз Сергія Фурси

Економіст Сергій Фурса зазначає, що сьогодні бюджет України в доларах більший, ніж у 2021 році. За останній рік половина витрат бюджету – це кошти наших західних партнерів. Коли говорять про західну підтримку, багато хто побоююється катастрофічного зростання державного боргу. На думку Сергія Фурси, нічого поганого в такому рівні боргу немає.

 

“Якщо війна продовжиться, то на кінець 2024 року, враховуючи всю підтримку, яку ми отримаємо, зовнішній борг України становитиме трохи більше 90% ВВП. це не дуже добре для нормального періоду. Але це не страшний показник. Навіть без війни в країнах Південної Європи ситуація набагато гірша. В деяких борг перевищує ВВП. Коли Шрі-Ланка увійшла до програми МВФ, їй поставили за мету вийти за 10 років на рівень державного боргу на рівні 95% ВВП”, – каже Сергій Фурса.

Економіст звертає увагу на той факт, що ті гроші, які Україні дають США, є грантами. Їх взагалі не доведеться повертати. Європейці дають України кредити на 10 років під 0%. тобто вони нас не обтяжують бюджет у майбутньому.

“У будь-якому кредитуванні вартість обслуговування важливіша за його обсяг”, – каже Сергій Фурса.

Економіст зазначає, що західні кошти дозволяють підтримувати український бізнес. Ці кошти платяться бюджетникам та пенсіонерам. Вони їх витрачають і цей ресурс через оподаткування частково повертається до бюджету. Західна фінансова допомога прогарантована Україні на найближчі чотири роки.

Як раніше повідомляв Інформатор, путін витрачає мільярди доларів щодень, грабує власну країну та руйнує її економічне майбутнє лише заради одного — продовження війни проти України. Яка економічна ситуація в країні та скільки ще триматиметься на плаву “машина” президента рф. Про це пише видання Time.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *