Для окупованого Сєвєродонецька закупили техніки на 38 мільйонів: деталі скандального тендеру

Комунальне підприємство “Сєвєродонецьке тролейбусне управління” під час війни вирішило замовити техніки на 38 мільйонів гривень. Йдеться про два самоскиди, дві комбіновані дорожні машини, комбіновану машину-автоцистерну та каналопромивну машину. Замовник вважає, що це потрібно робити зараз, адже вірить у звільнення міста від російської окупації. 

Про це свідчать дані сайту публічних закупівель Prozorro. Договір, який уклало “Сєвєродонецьке тролейбусне управління” та автоскладальне підприємство “Кобальт”, передбачає аванс у розмірі 20%. Однак, за даними порталу “Spending”, станом на 1 вересня ніяких транзакцій ще не було.

Техніка, яку вирішило замовити комунальне підприємство

Техніка, яку вирішило замовити комунальне підприємство “Сєвєродонецьке тролейбусне управління”

За даними “Наших грошей”, автоскладальне підприємство “Кобальт” отримало підряд без конкуренції. Ним володіють директори Валерій Пінскій та Андрій Матенко. Всього з 2017 року компанія отримала державних підрядів на суму 277 мільйонів гривень.

“Сєвєродонецьке тролейбусне управління” з липня цього року очолює Андрій Гноєвий. Саме місто Сєвєродонецьк окуповане з червня 2022 року. Відтоді комунальне підприємство нічого не закуповувало аж до моменту оголошення цього тендеру. Після повномасштабного російського вторгнення воно перебазувалося до Дніпра. Саме туди виробник має поставити техніку.

Доцільність тендеру в умовах війни

До Держаудитслужби вже надійшло звернення щодо порушення порядку визначення предмета закупівлі цього тендеру і законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі. Ці гроші пропонують перевести на потреби Збройних сил України. Відповідь виконавчого органу досі немає.

Для окупованого Сєвєродонецька закупили техніки на 38 мільйонів гривень: деталі скандального тендеру 2

Також у коментарях скинули посилання на новину щодо заклику глави держави Володимира Зеленського до місцевої влади витрачати бюджетні кошти в першу чергу на потреби оборони України. Замовник відповів, що за законом не може застосовувати в роботі інформацію з новинних повідомлень, що ширяться в засобах масової інформації, навіть якщо джерелом виступає президент України. Він визнав, що купує техніку на майбутнє, коли Сєвєродонецьк деокупують. 

“Оскільки замовник не ставить під сумнів майбутню деокупацію міста Сєвєродонецька Луганської області зокрема, та іншої тимчасово окуповану територію України загалом, замовником відповідно до вимог чинного законодавства України вживаються заходи з формування необхідних ресурсів, техніки, обладнання та засобів, що будуть вкрай необхідними для підтримки життєзабезпечення громадян на звільнених територіях та відновлення пошкодженої інфраструктури міста”, – йдеться у відповіді замовника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Скандальний тендер на ремонт тенісних кортів у Києві за майже 308 мільйонів гривень скасували: подробиці
  • Два мільйони на офісні крісла: ПриватБанк потрапив у скандал через завищені ціни на тендері
  • Нова адмінбудівля та спецмайданчик для транспорту: у Києві та Чернівцях поліція хоче витратити на будівництво понад 160 млн грн
  • ЦВК готується до виборів в Україні: оголошено тендер на налагодження роботи реєстру виборців

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *