Допомога для ветеранів: Кабмін запустив нові грантові програми для УБД

В Україні передбачені пільги та фінансова допомога для учасників бойових дій (УБД). Відтепер УБД, а також їх дружини або чоловіки можуть отримати грант від держави для старту або розвитку власної справи. Кошти можна отримати в межах програми єРобота.

Як повідомили у Криворізькій міській раді, за допомогою цих коштів ветерани та члени їхніх родин зможуть запустити або масштабувати свій бізнес, створити нові робочі місця для населення, інтегруватися в мирне життя й отримувати прибуток. За грантові кошти можна оплатити оренду, придбати сировину, обладнання, необхідні матеріали чи ліцензійне програмне забезпечення або замовити рекламу.

Учасники бойових дій або їхні партнери можуть подати заяву щодо отримання одного з грантів:

  • 250 тисяч гривень — подати заяву можуть лише ветерани;
  • 500 тисяч гривень — подати може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій;
  • 1 мільйон гривень — подати заяву може ветеран, який є фізичною особою-підприємцем (ФОП) не менше ніж 3 роки.

“При отриманні грантів на суму 500 тисяч грн та 1 мільйон грн програма єРобота покриває 70% від вартості проєкту, а решту 30% — сам отримувач. Також обов’язковою умовою є створення від 1 до 4 робочих місць залежно від типу гранту”, – сказано в повідомленні.

Рішення про надання гранту ухвалює Державний центр зайнятості після отриманої інформації від банку, перевірки репутації та відомостей у заяві, а також результатів співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості. Також одержувачі грантів зможуть пройти безоплатне навчання для підприємців та отримати консультації в регіональних центрах зайнятості.

Подати заяву на участь у програмі єРобота можна на порталі Дія. Для цього необхідно заповнити заяву і завантажити бізнес-план.

Ветерани ЗСУ можуть отримати до 1 млн гривень на розвиток власного бізнесу

Учасники бойових дій можуть отримати гранти від 250 тис грн до 1 млн грн від програми “Власна справа” на старт або розвиток власного бізнесу. У квітні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей.

Так, новими програмами передбачено надання грантів у розмірі:

  • 250 тис грн: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн: для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП понад 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, щонайменше 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Зазначається, що гранти на 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем: 30% коштів вкладає отримувач гранту, 70% коштів додає держава у вигляді гранту. Грантові кошти можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів для бізнесу, а також закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

Подати документи та бізнес-план можна через портал Дія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Корпорація "Біосфера" у партнерстві з Veteran Hub розробили програму по реінтеграції та адаптації ветеранів
  • Нардепка Третьякова пропонує створити патронатну службу для ветеранів. Що не так з законопроєктом
  • Підприємці можуть отримати грант до 3 тисяч доларів на розвиток мікробізнесу: як скористатися
  • В Україні заборонили пересилати Укрпоштою багато чого: повний перелік

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *