Як фізичній особі-підприємцю збільшити розмір пенсії, пояснили в ПФУ

Наприклад, якщо за Контрактом за певний місяць буде перераховано 2 тисячі гривень, то місячний дохід, який враховується для обчислення пенсії застрахованої особи, збільшиться більш ніж на 9 тисяч гривень.

Пенсійне оформлення

Пенсійне оформлення

Добровільно здійснювати внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можуть особи, які досягли 16 років і не мають права на пенсію за солідарною системою. Зроблені добровільні внески зараховуються для набуття страхового стажу або підвищення заробітної плати для майбутніх пенсій. Про це пояснили у Пенсійному фонді України.

Суми сплачених страхових внесків обліковуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць зараховуватиметься до страхового стажу і зараховуватиметься до нього заробітна плата — незастрахованим особам, а застрахованим особам заробітна плата коригуватиметься для обчислення пенсії.

Як діяти?

Обов’язково потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України, роблячи внески за себе або за доручення іншої особи. Оформити Договір можна в електронному вигляді через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом прийняття Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього необхідна авторизація за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Хто визначає розміри та терміни сплати внесків?

Особа самостійно обирає, протягом якого часу вона бажає робити внески після підписання Договору, а також періодичність і розмір страхових внесків. Внески автоматично фіксуються після надходження коштів на рахунок Фонду. Платіжна інформація не потребує подання будь-яких звітів.

Повідомлення про здійснення платежу буде надіслано на особовий рахунок застрахованої особи, за яку сплачено внески, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Наприклад, якщо за Договором за певний місяць було внесено 2 тисячі гривень, то місячний заробіток, який враховується для обчислення пенсії застрахованої особи, збільшиться більш ніж на 9 тисяч гривень.

По суті, кожні 100 гривень добровільно сплачених внесків збільшують місячну зарплату, яка буде зараховуватися до пенсії, майже на 455 гривень. Якщо загальна заробітна плата за відповідний місяць, у тому числі добровільно сплачені страхові внески та єдиний внесок, нарахований роботодавцем за застраховану особу, перевищує граничний розмір страхових внесків, частина внесків зараховується на рахунок наступного місяця.

Як перевірити, чи зараховано внески та «викуплено» страховий стаж?

Здійснені внески автоматично обліковуються після зарахування коштів на рахунок Фонду. На особовий рахунок застрахованої особи, за яку сплачено внески, на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України буде надіслано повідомлення про сплату.

Перевірити платіжні реквізити, заробітну плату для пенсії, обчислену із добровільно сплачених внесків, кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши електронну довідку ОК-5. На останній сторінці довідки ОК-5 у розділі «Звітний рік: 2024» вказується заробітна плата для призначення пенсії, обчислена із добровільно сплачених внесків та кількість днів набутого страхового стажу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *