Як нічна російська атака вплинула на стан енергосистеми України. Що можна зробити для її стійкості

Через нічну ракетну атаку росіян є пошкодження в мережах обленерго у Львівській області. Триває відновлення живлення споживачів. Через бойові дії загалом знеструмлений 404 населених пункти. Про це повідомляє Укренерго.

“Через бойові дії загалом знеструмленими залишаються 404 населений пункт. Під час нічної ракетної атаки були пошкоджені мережі в Львівській області, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Також були пошкодження в Дніпропетровській області, наразі всі споживачі заживлені. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Сумщині, Харківщині та Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових”, – повідомляє Укренерго.

Україна відчуває брак електроенергії

У понеділок, 14 серпня, максимум споживання збільшився одразу на 7% у порівнянні з показником неділі 13 серпня, та на 2,4% у порівняні з попереднім робочим днем 11 серпня. Причина – початок робочого тижня, повернення спеки та майже одночасне включення кондиціонерів по всій країні.

Україна імпортує електроенергії зі Словаччини, Польщі, Молдови упродовж всієї доби з максимальною потужністю в окремі години до 1048 МВт. Для енергосистеми 7 % збільшення максимуму споживання за добу – це необхідність швидко включити щонайменше 3 додаткові блоки на теплових електростанціях. 

Таке стрімке зростання споживання сильно перевантажує енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена. В аварійний ремонт виведено два блоки на електростанціях, які взимку зазнали масованих ракетних ударів ворога. Загалом кількість блоків електростанцій в роботі обмежена. Адже тривають масштабні ремонти на багатьох теплових електростанціях, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години.

Як допомогти енергосистемі

Ощадливо споживайте електроенергію:

  • Охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • Вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • Переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • Вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Як раніше повідомляв Інформатор, в ніч на 15 серпня окупанти здійснили чергову масовану ракетну атаку по Україні. Окрім ударів по Львівщині, влучання були по підприємствах у Дніпрі, Луцьку та Черкаській області. Внаслідок прильотів є поранені та загиблі. Наразі відомо, що тільки над Дніпропетровською областю збили сім російських ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *