Переселенці у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях можуть отримати гроші на оренду житла. Допомога передбачає відшкодування вартості протягом шести місяців. Подати заявку можуть ті, хто не отримував компенсацію від міжнародних організацій.
Благодійний фонд “Право на захист” спільно з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців розпочали збір даних для надання грошової допомоги на оренду житла. Як зазначили у Мінреінтеграції, учасники програми мають належати до однієї з таких категорій населення:
- проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми,
- проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати,
- перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості,
- нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язковими критеріями вразливості є:
- родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років,
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років,
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами,
- родини, які опікуються дітьми без супроводу (за наявності документального підтвердження).
Подання заявки можливе лише за особистої присутності всіх членів родини у пункті збору даних. Ознайомитись із переліком необхідних документів та адресами пунктів збору даних можна за посиланням.
Перелік необхідних документів:
- Документ, що посвідчує особу, номер паспорта, адреса реєстрації, місце й дата народження;
- Адреса та реєстраційний номер ВПО (за наявності);
- Свідоцтво про народження дітей;
- Податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
- Документи, що підтверджують належність до зазначених категорій вразливості (довідки, витяги);
- Підписане бенефіціаром зобов’язання щодо використання ресурсів за цільовим призначенням – орендна плата.
Після подання заявки, інформація у ній буде ще додатково перевірятись на відповідність умовам програми, а також на факт отримання подібної допомоги від інших міжнародних організацій. Першу виплату слід очікувати мінімум 4 тижні від дати подання заявки.
Спосіб виплати грошової допомоги
- Через мобільний додаток та систему грошових переказів. Ви отримаєте повідомлення про надходження коштів на телефон. Для того, щоб отримати допомогу від УВКБ ООН на цифровий гаманець потрібно буде завантажити додаток Vibrant. Кошти можна також отримати через систему грошових переказів MoneyGram готівкою чи зарахуванням на банківський рахунок (рекомендовано перевірити з вашим банком, чи він підтримує таку послугу).
- На банківську картку (для тих, у кого немає смартфона). Така банківська картка повинна бути дійсна ще як мінімум 6-8 місяців, а також належати саме вам, бути гривневою і не є соціальною. Потрібно буде вказати номер картки 16 цифр (без пробілів)/банківський рахунок IBAN — UA+27 цифр (без пробілів). Співробітники фонду не повинні вимагати ваш код CVV (тризначний код на банківській картці).
ООН виділяє 123 мільйони доларів на зимову підтримку українців
Оператором реалізації проєкту є Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Допомогою у зимовий період планується охопити до 900 тисяч українців, постраждалих від війни. Зокрема, йдеться про грошову допомогу, аби забезпечити витрати на електроенергію й оренду житла для ВПО. Грошову допомогу отримають до 450 тисяч осіб. Планується роздавати обігрівачі, теплий одяг, матраци та матеріали для утеплення помешкання. Також до пакета допомоги входить надання притулку або сприяння в отриманні тимчасового житла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Виплати для ВПО в жовтні: кому повернуть гроші, а кому – скасують допомогу
- Компенсація за притулок ВПО: українці отримають виплати одразу за кілька місяців
- Де і як ВПО можуть безкоштовно дізнатися про свої права
- Безкоштовна стоматологія для дітей: як скористатися