Кабмін схвалив повернення податкових перевірок: стала відома дата

Кабінет міністрів України схвалив проект закону, який ініціює скасування мораторію на проведення податкових перевірок. Раніше перевірки зупиняли на час повномасштабної війни. Тепер відповідний законопроект має розглянути Верховна Рада.

Про це 5 вересня повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу та закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування”, якими передбачається, що з 1 жовтня 2023 року відновлюється проведення документальних (планових та позапланових) перевірок.

Проведення цих перевірок було раніше заборонено до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, нагадав Мельничук.

Очікується, що перевірки під час повномасштабної війни проводитимуться за наявності безпечних умов для їх проведення, додав представник Кабміну у ВР.

Скасування послаблень для бізнесу

З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Але є звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО на прифронтових територіях (окрім торгівлі підакцизними товарами).

Державна податкова служба перевіряє використання РРО підприємцями та штрафує у разі виявлення порушень. Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень.

  • Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями;
  • Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

Зазначимо, що з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення воєнного стану, для ФОП на ЄП діють знижені розміри штрафів: 25% замість 100% за перше порушення й 50% замість 150% — за кожне наступне. Але це не стосується платників ПДВ та продажу підакцизних товарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Власна справа: як отримати від 50 до 250 тис. грн, які не треба повертати
  • Ветерани ЗСУ можуть отримати до 1 млн гривень на розвиток власного бізнесу: як це зробити
  • Битва за бюджет. Мінфін хоче обмежити прибутки міст. Причини та наслідки

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *