Коли приходять гроші на дитину та що робити, якщо виплат немає

В Україні кожна сім’я, у якій народилася дитина, має право на матеріальну допомогу від держави. Щомісяця батьки отримують 860 грн, доки малюку не виповниться три роки. Проте бувають випадки, коли батьки із запізненням отримують виплати на дитину.

У виданні “Факти” розповіли, якого числа приходять дитячі гроші й куди звертатися, якщо виплат немає. Нарахування дитячої допомоги по областям відбувається в місцевих управліннях соціального захисту до 15 числа кожного місяця. Після чого списки передаються в банки, які є посередниками між Міністерством соціальної політики та Державною казначейською службою України з одного боку та батьками дитини, з іншого.

Коли приходять дитячі гроші

У період з 15 до 30 число щомісяця, комерційні банки, через які можуть здійснюватися соціальні виплати, отримують від місцевих Управлінь соціального захисту списки з сумами, які потрібно перерахувати на конкретні розрахункові рахунки. На початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на карту одержувачів дитячої допомоги. Проте точної дати виплати дитячих грошей немає. Тому вони можуть надійти на рахунок комерційного банку в період з 4 по 10 число, а батьки можуть одержати їх з 5 по 15 число щомісяця.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не прийшли

У Мінсоцполітики пояснили, що бувають випадки, коли батьки із запізненням отримують виплати на дитину. Це пов’язано із тим, що органи Державної казначейської служби роблять платежі з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунку та пріоритетності здійснення видатків.

Батькам, яким не приходять дитячі гроші, радять звертатися в орган соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування. Також за додатковими роз’ясненнями можна зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером: 15-45.

Чи зміниться розмір виплат на дитину

Зміни дитячих виплат поки що очікувати не варто, адже вони підвищуються разом із прожитковим мінімумом. У бюджеті України на цей рік не закладені гроші на підвищення прожиткового мінімуму, тому і розмір виплат на дитину не зміниться.

Відповідно до останнього підвищення від грудня 2022, суми залишаються такими:

  • Прожитковий мінімум для дитини до шести років — 2272 грн.
  • Прожитковий мінімум для дітей від шести до 18 років — 2833 грн.

Відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, українські родини отримують фінансову допомогу при народженні малюка. Розмір допомоги становить 41 280 грн і змінюватися у 2023 році він не буде. Батьки отримують не всю суму відразу. Після народження виплачують 10 320 грн одноразово, а потім упродовж 36 місяців виплачують по 860 грн. Виплати на другу дитину залишаються такими ж, як і на першу. Гроші надходять на картку. Для жінок, які не працюють, але зареєстровані в центрі зайнятості, грошова допомога у зв’язку з вагітністю і пологами у 2023 році становитиме 671 грн.

Самотні матері у 2023 році отримуватимуть грошову допомогу в розмірі:

  • До шести років — 2272 грн.
  • 6–18 років — 2833 грн.
  • 18–23 роки (у разі продовження навчання) — 2684 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як оформити субсидію, якщо є борги за комунальні послуги, розповів замміністра соцполітики
  • В Україні під загрозою виплата зарплати держслужбовцям та вчителям – у WSJ розкрили деталі
  • Коли потрібно звертатися за призначенням пенсії після 60 років, щоб не втратити гроші – пояснення ПФУ
  • Як зареєструватися в центрі зайнятості через Дію: інструкція від Мінреінтеграції

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *