Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин у Чернігівській області та трьом його підлеглим офіцерам, які заробляли на незаконному оформлені виплат солдатам, які нібито працювали у вигаданому штабі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
За даними слідства, у 2024 році командир створив на папері окремий командний пункт, де нібито перебували на чергуваннях 14 військовослужбовців.
Насправді жодних обов’язків вони не виконували — майже рік проводили час на власний розсуд, але отримували за це додаткову грошову винагороду у розмірі 2 тис. грн за кожен «наряд».
Після отримання коштів військові передавали частину грошей командиру та його спільникам.
П’ятеро з цих військових виконували для керівника частини особисті роботи: ремонтували його приватну садибу, будували гостьовий будинок на тій же ділянці та облаштовували квартиру, що належала його сину.
Крім того, командир сприяв ухиленню від служби ще одному військовому, який у робочий час заробляв на ремонті автомобілів неподалік частини.
Решта солдатів просто проводили час служби на власний розсуд.
Внаслідок протиправної схеми держава зазнала збитків на понад 2 млн грн.
Чотирьом офіцерам повідомили про підозру в злочинах, скоєних у складі організованої групи:
- командиру військової частини за зловживання владою або службовим становищем за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 426-1, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 409,
- начальнику відділу зберігання військової частини за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364,
- старшому геодезисту відділу зберігання військової частини за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364,
- картографу картографічного відділу військової частини за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.
Санкція ст. 364 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років, ст. 426-1 КК України – до 12 років ув’язнення.
ДБР вжило всіх належних заходів для забезпечення відшкодування завданих державі збитків, судом накладені арешти на майно фігурантів.
Як повідомлялось, у серпні працівники ДБР повідомили про підозру командиру реактивної артилерійської батареї однієї з військових частин Києва та його заступнику у безпідставній виплаті військовослужбовцям 900 тис. грн нібито за виконання бойових завдань.
Source: www.ukrinform.ua