Переселенці, а також мешканці прифронтових і звільнених територій можуть отримати стипендії для навчання на IT-курсах. Їх організовує освітня платформа Prometheus. Подати заявку на програму можна до 7 жовтня.
Як зазначили у Мінреінтеграції, планується надати 600 таких стипендій. На безоплатне навчання можуть претендувати жителі та ВПО, які на момент подачі заявки мешкають у Чернігівській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях, в тому числі:
- ветерани, а також члени їхніх сімей (батьки, дружина/чоловік, діти);
- громадяни, що втратили роботу внаслідок війни;
- громадяни, у яких постраждало житло внаслідок російської агресії;
- інші вразливі категорії населення.
Майбутнім слухачам пропонується обрати одну із шести стипендіальних програм, а саме:
- Курс “Java Beginner”. Навчання дасть змогу опанувати основи найбільш популярної мови програмування Java. Тривалість – 17 тижнів.
- “Frontend. Базовий курс від Ciklum”. Тут можна навчитися верстати, створювати та наповнювати сайти й вебзастосунки. Тривалість – 16 тижнів.
- Курс “Тестувальник QA Manual”. Для тих, хто хоче отримати базові знання з тестування програмного забезпечення. Курс тривалістю 11 тижнів.
- Курс “Тестувальник QA Auto”. Дасть змогу опановувати Python – мову програмування для новачків. Тривалість – 11 тижнів.
- Курс “DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив”. Знання, отримані на курсі, допоможуть стати інженером DevOps. Він розрахований на 10 тижнів.
- Курс “UX/UI Design Basic”. Навчить проєктувати зручні діджитал-продукти. Тривалість – 15 тижнів.
Подати заявку на стипендіальну програму можна до 7 жовтня включно. Для цього достатньо заповнити анкету, перейшовши за посиланням обраного курсу.
Міжнародна платформа для допомоги українським переселенцям
Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни.
На сайті можна надати й отримати консультації з правових питань, допомогу під час пошуку житла, поради для працевлаштування, у сфері медицини чи освіти. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму. Далі запит потрапить до волонтера, який зможе розв’язати питання.
Якщо ви маєте знання та досвід у певній сфері, то можете стати волонтером. Для цього також необхідно зареєструватися. Наразі проєкт фокусується саме на ВПО та шукачах притулку. Але з часом планує розширити діяльність, щоб допомогу могли отримати всі, хто її потребує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Повернення додому: чи будуть українські переселенці, які повернулися з-за кордону, отримуватимути виплати ВПО
- Де і як ВПО можуть безкоштовно дізнатися про свої права
- Компенсація за притулок ВПО: українці отримають виплати одразу за кілька місяців
- Українці, які втекли від війни – не біженці: у ДМС зробили важливе пояснення