Польскі фермери завершили протести на кордоні з Україною, але все ще є проблема

Після майже тижневого блокування руху польськими фермерами пункт пропуску “Рава-Руська – Гребенне” на кордоні з Польщею нарешті відновив свою роботу. У понеділок, 29 квітня, з 10:00 за київським часом вантажні транспортні засоби вільно курсують в обох напрямках.

Про розблокування україно-польського кордону повідомили у Державній прикордонній службі України (ДПСУ). Утім, попри розблокування кордону, на в’їзд до Польщі не пропускатимуть вантажівки, які переміщують зернові культури. Цей вид вантажу може слідувати по території Польщі виключно в режимі транзиту.

У ДПСУ повідомили, що наразі з боку сусідньої держави не спостерігається накопичення вантажівок. На виїзд з України транспортні засоби рухаються за єЧергою. ДПСУ закликає водіїв та перевізників врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень.

Про завершення протесту повідомила у понеділок й поліція Томашівського повіту Люблінського воєводства. Правоохоронці підтвердили, що рух вантажівок перед переходом у Гребенному вже здійснюється безперебійно. Аграрії покинули перехід у неділю ввечері.

Бурмістр гміни Любича-Королівська Марек Лущиньський, на території якої знаходиться перехід, пояснив, що протести дійсні до 30 квітня цього року. Утім польські аграрії подали заявку на його продовження.

“Я не дав згоди на черговий протест. Серед причин – збитки, які зазнають підприємці, митні агентства, митні склади. Я розумію аграріїв, але не може бути такого, щоб жителі гміни постійно від цього страждали”, – підкреслив бурмістр.

Організатори протесту можуть оскаржити рішення бурмістра до Окружного суду в Замості.

Протести польських фермерів

9 лютого 2024 року польські фермери розпочали протест на дорогах до прикордонних переходів з Україною в Гребенному і Дорогуську. Потім вони розширили акції протесту на переходи в Зосині та Долгобичові. 

21 березня протестувальники завершили блокаду в Зосині, 16 квітня – в Долгобичові, а 22 квітня очільник громади Дорогуськ Войцех Сава вирішив розпустити протест аграріїв. Того ж дня учасники пікету розійшлися, заявивши про намір оскаржити це рішення. Наразі жоден з переходів з Україною в Люблінському воєводстві не блокований.

Протест тривав протягом 89 днів, з 9 лютого до 28 квітня 2024 року.
Аграрії протестували проти низьких цін на свою продукцію та високих витрат на виробництво. Протест призвів до значних затримок на кордоні та збитків для української економіки. Це був один з найдовших і наймасштабніших протестів аграріїв в історії Польщі.

Нагадаємо, що 28 березня українська делегація перебувала з візитом у Польщі. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві. Після всіх консультацій сторони підписали спільну заяву. Домовленості, зокрема, стосуються врегулювання ситуації на кордоні, торгівлі між країнами та військової допомоги Києву.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *