Процес розпочався. Половині українських аграріїв загрожує банкрутство у 2024 році: думка експерта

Половина українських аграріїв може збанкрутувати у 2024 році. Експерт прогнозує, зменшення та згортання виробництва. Близько 20% агрокомпаній вже змінили своїх власників. 

Як розповів виданню Агрополіт трейдер і колишній депутат Іван Мірошніченко, процес масового банкрутства в АПК розпочався. На його думку, якщо в АПК цього року не буде суттєвих змін з відновленням роботи глибоководних портів, зниженням ставок страховок по фрахту і штучних ставок по вартості перевалки, а також зборів в портах, не без підтримки від держави, у 2024 році близько 50% агровиробників збанкрутують або змінять своїх власників.

Він зазначив, що у 2022-2023 році близько 20% агрокомпаній змінили власників. Мірошніченко наголосив, що зараз масове збіднення та збитковість відчуває більшість агровиробників. За його підрахунками, тільки 20-30% виробників залишаються прибутковими, завдяки високотехнологічному виробництву з високим врожаям і вертикальній інтеграції в експорті або переробці.

Мірошніченко зауважив, що при продовженні поточного стану речей відбудеться зміна структури агровиробництва. Це призведе до середньозваженої збитковості у межах від 100 до 250 доларів на гектар у 2023-2024 роках.

“Залишилося близько 20-30% аграріїв, які за таких умов заробляють, або мають невеликий заробіток, як кажуть “над водою”. Однак за підсумками року АПК отримає 5-6 мільярдів доларів збитків. Якщо ж нічого не зміниться (в частині підтримки сектору та експорту) надалі, то 50% аграріїв 2024 року збанкрутують і будуть змушені змінювати власників та структуру виробництва, що буде непросто виконати в реаліях. Буде зменшення та згортання виробництва”, – вважає Мірошніченко.

Аграрії продовжують брати кредити 

З початку року майже 11 тисяч українських агропідприємств одержали 54,6 мільярда гривень кредитів на розвиток господарств. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” 8,5 тисяч підприємств профінансовано на 32,3 мільярда гривень. Найбільший обсяг кредитів за різними програмами отримали аграрії таких областей:

  • Київська – 10,2 мільярда гривень виділено для 802 підприємства;
  • Вінницька – 5,1 мільярда гривень – для 1 231,
  • Дніпропетровська – 4,85 мільярда гривень – для 733;
  • Кіровоградська – 4,3 мільярда гривень – для 1 507;
  • Одеська – 3,8 мільярда гривень – для 979.

За програмою “Доступні кредити 5-7-9” найбільше отримали підприємства таких областей:

  • Кіровоградська – 3,7 мільярда гривень виділено для 1 208 господарств;
  • Вінницька – 3,4 мільярда гривень – для 963 господарств;
  • Одеська – 3,24 мільярда гривень – для 789;
  • Київська – 3,06 мільярда гривень – 652 господарств.

Варто додати, що програма “Доступні кредити 5-7-9” спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 мільйонів гривень. Кредитування надається під 5-9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Парадокс! Зерно крадуть, порти заблоковані, але українські аграрії очікують збільшення експорту – чому так
  • Які компенсації отримають українські аграрії за втрачений урожай в умовах негоди
  • Україна отримала макрофінансову допомогу від ЄС на 1,5 млрд євро – Шмигаль
  • Чи залишиться ціна на літр бензину нижчою за 60 грн: прогноз експерта

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *