Сигарети можуть подорожчати: Железняк розповів, як це пов’язано з детінізацію ринку тютюну

Детінізація тютюнову ринку збільшується. Надходження з акцизу зростає. Народний обранець Ярослав Железняк відзвітувався про роботу тимчасової слідчої комісії.

Про це написав народний депутат України у своєму Telegram-каналі.

“Зростання виторгів по РРО (і відповідно податків) з 1 кв до 2 кв 2023 року = +19.4%, зростання з січня по червень 2023 = +30%. І як ви розумієте, це не курити стали більше, а тінь падає”, – повідомив депутат.

Нардеп також зазначив, що відсоток нелегального ринку тютюну зменшився з 20% до 16%. За його підрахунками, кожен мінус відсоток тіні – це збільшення на один мільярд гривень державного бюджету для армії.

Детінізація сигарети

Збільшення податків через РРО з продажу тютюнових виробів

Чи впливає це на вартість?

На початку 2023 року на 20% збільшився акциз на тютюнові вироби. Пропорційно збільшились й ціни на сигарети. Після останнього антитютюнового закону їх вартість зростатиме. Зокрема, від 11 липня набули чинності нормі, які заборонили виробництво, гуртову і роздрібну торгівлю та імпорт на території країни сигарет та тютюну для самокруток зі смако-ароматичними добавками.

За інформацією Інформатора, за порушення заборони куріння тютюнових виробів у визначених місцях, а також в інших місцях, визначених рішенням місцевої ради, передбачено більші штрафи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *